ua en ru

Євросоюз продовжить санкції проти Білорусії до 31 жовтня 2013 року

Автор: RBC.UA
Влада країн Євросоюзу домовилися продовжити санкції проти Білорусії до 31 жовтня 2013 р. Очікується, що рішення про це буде прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів об'єднання, призначеної на початок наступного тижня.

Влада країн Євросоюзу домовилися продовжити санкції проти Білорусії до 31 жовтня 2013 р. Очікується, що рішення про це буде прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів об'єднання, призначеної на початок наступного тижня.

Читайте також: Проти Білорусі будуть посилені санкції з боку Євросоюзу

В останній раз до питання про санкції проти Білорусії ЄС повертався 23 березня ц.р., нагадує Reuters. Тоді Євросоюз прийняв ряд "точкових" обмежувальних заходів в адресу еліти пострадянської держави. У список тих, проти кого були введені санкції, потрапили особи, по, оцінці ЄС, причетні до порушень прав людини.

Читайте також: ОБСЄ не визнала парламентські вибори в Білорусії справедливими

Продовжити дію заборонних заходів держави союзу мають намір у зв'язку з тим, що стан справ в Білорусії не змінилося. Громадяни країни, яких в ЄС вважають політичними в'язнями, як і раніше залишаються в тюрмах.

Читайте також: Євросоюз готує нові санкції проти Сирії

За непідтвердженими даними, список осіб, проти яких діють санкції, 15 жовтня може бути розширений. У даний момент мова йде про 243 громадянах Білорусії, чиї активи в ЄС заморожені.

По темі: Парламентські вибори в Білорусі відповідали світовим нормам, - спостерігачі від СНД

Серед тих, кого Європейський союз вважає винними в злочинній діяльності, - власник футбольного клубу "Динамо Мінськ", друг Президента країна Олександра Лукашенка Юрій Чиж та власник мережі гіпермаркетів "Корона" Павло Топузідіс.

Раніше Президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що Європарламент відмовився визнавати новий парламент Білорусі. Шульц зазначив, що вибори в Білорусі не відповідали міжнародним стандартам справедливого та прозорого виборчого процесу.

"Коли лідери опозиції залишаються у в'язниці, коли деяким опозиційним кандидатам відмовлено в реєстрації, а народу затикають рот, такі вибори є не чим іншим як насмішкою над демократичними механізмами", - говориться в документі.

Відзначивши, що Білорусь як і раніше йде недемократичним шляхом, позбавляючи своїх громадян цивільних прав і прав користуватися перевагами більш тісної співпраці з Євросоюзом, Шульц заявив про неможливість відновлення офіційних зв'язків Європарламенту з національним законодавчим зборами Білорусії.

Нагажаємо, 24 вересня, місія ОБСЄ, що інспектувала хід парламентських виборів в Білорусі, відмовилася визнати волевиявлення вільним і змагальним.

У Білорусії 23 вересня пройшли вибори в Національні збори республіки. Були обрані депутати 109 з 110 округів. Явка виборців склала 74,3%. У складі нового парламенту не виявилося жодного представника опозиції.

Білоруські вибори за кордоном традиційно піддають суворій критиці. З 1996 р. жодне загальнонаціональне волевиявлення в країні не було визнано ні США, ні ЄС, ні ОБСЄ.