Євросоюз закликав Каддафі залишити свій пост

Євросоюз закликає главу лівійської Джамахірії полковника Муаммара Каддафі невідкладно залишити свій пост. Відповідну заяву зробив офіційний представник ЄС, передає Reuters.

Євросоюз закликає главу лівійської Джамахірії полковника Муаммара Каддафі невідкладно залишити свій пост. Відповідну заяву зробив офіційний представник ЄС, передає Reuters.

Він також закликав заколотників, які увійшли до столиці країни діяти відповідально і захищати мирне населення. Представник Євросоюзу оголосив також про початок консультацій з формування системи влади в Лівії після того, як М. Каддафі зречеться влади.

Схожу заяву зробив і міністр закордонних справ Великобританії Алістер Берт. Він сказав, що Національній перехідній раді Лівії слід утриматися від репресій відносно своїх політичних опонентів і військових супротивників та забезпечити в Тріполі громадський порядок. "Завданням першорядної ваги є збереження в місті громадського порядку, забезпечення поставок продовольства і води, наявності електропостачання, - заявив А. Берт. - Ми розраховуємо на те, що порядок буде встановлений в Тріполі якомога швидше. Поки ми не володіємо інформацією про репресії опозиції щодо прихильників режиму М. Каддафі".

У разі продовження опору повстанцям Лівії Муаммар Каддафі нестиме особисту відповідальність за "криваву лазню" в м.Тріполі. З відповідною заявою виступив глава Міністерства закордонних справ Італії Франко Фраттіні. При цьому він додав, що час переговорів з М.Каддафі сплив і полковник повинен постати перед Міжнародним трибуналом в Гаазі.

У Тріполі, тим часом, тривають запеклі бої навколо резиденції полковника М. Каддафі. Представник заколотників Мохаммед Абдель-Рахман розповів, що опір силам опозиції надають урядові танкові з'єднання, які висувалися з району Баб аль-Азізія, де розташована військова база. Очевидці, які перебувають неподалік зони боїв, повідомляють про серію потужних вибухів і кулеметних черг.

Раніше інший повстанець на ім'я Нассер повідомив, що війська М.Каддафі продовжують утримувати чотири райони Тріполі, що складає близько 15-20% площі міста.

Представник Перехідної національної ради Лівії Адель Дабеккі, в свою чергу, підтвердив захоплення повстанцями двох синів М.Каддафі - Сеіф аль-Іслама і Мухаммеда.

Напередодні повідомлялося, що противники М.Каддафі захопили великий військовий об'єкт в Тріполі - базу бригади Хаміса урядових військ, де знаходився великий склад зброї та боєприпасів.

Тоді ж міністр інформації в уряді Лівії Муса Ібрагім попередив про невідворотне кровопролиття, що станеться, якщо сторони негайно не почнуть переговори, оскільки, "якщо повстанці увійдуть до Тріполі, вони будуть керуватися не політичними цілями, демократією та правами людини, а жагою крові та помсти ".

Також сьогодні Президент США Барак Обама зробив заяву у зв'язку з останніми подіями в Лівії. Він сказав: "Тріполі вирване з лещат тиранії". Він висловив упевненість в тому, що режим Муаммара Каддафі досяг фінальної точки і закликав полковника визнати свою поразку, відмовившись від влади. При цьому Б.Обама пообіцяв, що США і їх союзники продовжать захищати лівійський народ і допомагати йому на шляху до побудови демократичного суспільства.

Можливість участі бундесверу в акції з підтримки стабільності в Лівії розглянуть і в Берліні. Про це заявив сьогодні міністр оборони ФРН Томас де Мезьєр. "Якщо до бундесверу звернуться з відповідним проханням, ми конструктивно вивчимо цей запит - так, як ми це робимо завжди", - заявив глава військового відомства в інтерв'ю газеті Rheinische Post.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top