ua en ru

Євросоюз може ввести антидемпінгові мита на труби з України

Автор: RBC.UA
Європейський Союз оголосив про можливе введення антидемпінгових мит на сталеві труби з України, Туреччини та Республіки Македонія, щоб збільшити конкурентоспроможність виробників цього виду продукції з ЄС.

Європейський Союз оголосив про можливе введення антидемпінгових мит на сталеві труби з України, Туреччини та Республіки Македонія, щоб збільшити конкурентоспроможність виробників цього виду продукції з ЄС. Про це повідомляє Bloomberg.

На даний момент спеціальна комісія ЄС проводить розслідування на предмет того, чи дійсно українські, турецькі, македонські експортери зварних труб і порожніх профілів штучно занижують їх собівартість.

Розслідування повинно визначити, чи дійсно експорт з трьох країн "демпінгується", і чи завдав такий імпорт шкоду промисловості ЄС.

У комісії, яка проводить розслідування, є в запасі дев'ять місяців, щоб вирішити, чи варто вводити тимчасові антидемпінгові мита на півроку, і в урядів країн-членів ЄС є 15 місяців, щоб вирішити, чи слід застосовувати "остаточні" мита на п'ять років.

Демпінгові розслідування випливають зі скарги, поданої 16 лютого групою європейських виробників, на яку припадає більше чверті обсягу виробництва зварних труб і порожніх профілів в ЄС.

Нагадаємо, влітку 2006 р. Євросоюз вже вводив антидемпінгові мита на постачання безшовних сталевих труб з України, Росії, Хорватії та Румунії. Тоді постраждали Дніпропетровський трубний завод, Нижньодніпровський трубопрокатний завод, Нікопольський завод безшовних труб "Ніко-Тьюб", Нікопольський завод сталевих труб "Ютіст" та інших українські виробники.

Зазначимо, Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників труб, що неіржавіють, найбільшим з яких є холдинг Centravis. 1 червня комісія Митного союзу ухвалила рішення про антидемпінгові заходи щодо українських труб. Проте у вересні минулого року сторони домовилися про безмитний експорт українських сталевих і нержавіючих труб до кінця року в країни союзу - основні ринки збуту для продукції "Інтерпайпа" і Centravis.

Зараз між Україною і МС діє система квот на безмитне ввезення українських труб на територію країн союзу. В кінці 2010 р. Україна і Росія уклали угоду про збільшення квоти на безмитне ввезення українських труб на територію РФ в 2011 р. до 300 тис. т.

Квоти на безмитне постачання української трубної продукції були введені в 2005 р. на основі угоди, яка передбачала добровільні кількісні зобов'язання п'яти українських заводів на поставку широкої номенклатури трубної продукції в Росію. На такі обмеження вони погодилися в обмін на незастосування антидемпінгових мит, введені Росією за результатами розслідування 29 грудня 2005 р. строком на 5 років.

Нагадаємо, тільки в грудні минулого року в ЄС припинили діяти антидемпінгові заходи щодо імпорту суміші карбаміду і нітрату амонію походженням, у тому числі, з України. У разі вступу договору про ЗВТ України з ЄС в дію Київ очікує зняття ряду обмежувальних заходів, встановлених європейськими владою щодо української продукції.