ua en ru

Європейський фондовий ринок закрився зниженням індексів

Автор: RBC.UA
Торги на європейських фондових ринках 4 липня 2012р. завершилися зниженням основних індексів. Песимізм інвесторів пов'язаний зі зниженням нафтових цін і побоюваннями перед оголошенням підсумків зустрічей керівників Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Банку Англії.

Торги на європейських фондових ринках 4 липня 2012р. завершилися зниженням основних індексів. Песимізм інвесторів пов'язаний зі зниженням нафтових цін і побоюваннями перед оголошенням підсумків зустрічей керівників Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Банку Англії. Аналітики очікують, що ЄЦБ знизить облікову ставку на 25 пунктів для стимулювання економічної активності, однак економісти припускають, що ринки потребують істотніших заходів. Брак енергійних дій з боку ЄЦБ приведе до подальшого песимізму з боку інвесторів і розпродажу активів, впевнені аналітики. У лідерах падіння на торгах виявилися цінні папери нафтогазових компаній і фінансового сектора.

В Іспанії цінні папери провідного банку Banco Santander SA втратили 0,3%, тоді як його основний конкурент BBVA SA подешевшав на 1%. Зниження вартості паперів іспанського фінансового сектора пов'язано з появою в ЗМІ інформації про можливу затримку виділення 100 млрд євро іспанським банкам до 20 липня ц.р.

Затримка обумовлена незавершеним вчасно аудитом. Раніше очікувалося, що угода про виділення Мадриду фінансової допомоги буде підписано 9 липня ц.р. Іспанські аналітики також зазначають, що зниження вартості цінних паперів зумовлено активним ростом на попередніх сесіях. Вартість обслуговування 10-річних іспанських боргових зобов'язань зросла на 11 пунктів і склала 6,36%. Вартість обслуговування італійських бондів також зросла на 11 пунктів і сягнула позначки в 5,75%.

В Італії фінансові організації закінчили торги в "червоній зоні". Вартість цінних паперів найбільшого італійського банку Intesa Sanpaolo SpA знизилася на 3,1%, а його конкурента Banco Populare SC - на 2,3%. Тенденція на зниження вартості акцій фінансових інститутів спостерігалася на ринках у Франції, Великобританії та Німеччини. Тим не менш, цілому ряду банків вдалося закінчити торги 4 липня ц.р. в "зеленій зоні".

На торгах у Парижі провідний французький банк BNP Paribas SA подешевшав на 0,64%, другий завбільшки банк Франції Societe Generale SA подорожчав на 0,96%, а замикає провідну трійку французьких банків Credit Agricole SA, який також закінчив день "в плюсі" - на 0,19%. Необхідно також відзначити падіння вартості цінних паперів рітейлера Carrefour SA, яка склала 1,5%.

У Великобританії основну увагу приділено показанням колишнього голови банку Barclays PLC Боба Даймонда, які він дав спеціальній парламентській комісії. Нагадаємо, що банк Barclays PLC був оштрафований владою Великобританії і США на 290 млн фунтів за спроби маніпулювати ринком LIBOR. Вартість акцій Barclays PLC на торгах в Лондоні знизилася на 0,6%, банківського холдингу HSBC Holdings PLC - на 0,5%, Lloyds Banking Group PLC також подешевшав на 0,5%.

У ФРН провідний банк Deutsche Bank AG втратив 1,18%, а другий завбільшки банк Commerzbank AG - 3,14%. Страховий гігант Allianz SE подешевшав на 0,70%. У лідерах падіння на німецькій біржі опинились цінні папери рітейлера Metro AG, які подешевшали на 3,37%. Необхідно також відзначити зниження вартості акцій енергетичної компанії E.On AG, яка склала 1,57%.

Вартість нафтогазового концерну BP PLC знизилася на 0,64%, тоді як акції його конкурента Royal Dutch Shell PLC практично не змінилися в ціні - вони подорожчали на 0,02%. У лідерах падіння опинилися акції норвезької нафтогазової компанії Statoil ASA, які подешевшали на 1,6%.

На торгах у Лондоні відбулося підвищення вартості низки сировинних компаній. Ведучий трейдер Glencore International PLC подорожчав на 2,7%, виробник кольорових металів Xstrata PLC - на 1,8%. Золотошукач Rangold Resources Ltd. подорожчав на 0,25%.

За підсумками торгів 4 липня 2012 р. британський індекс FTSE 100 втратив 3,26 пункту (-0,06%) і склав 5684,47 пункту, німецький індекс DAX втратив 13,41 пункту (-0,20%) і знизився до 6564,80 пункту. Французький CAC 40 втратив 3,45 пункту (-0,11%) і досяг позначки 3267,75 пункту, швейцарський SMI додав 7,23 пункту (+0,12%) - і виріс до 6201,31 пункту, голландський AEX виріс на 0,49 пункту (+0,16%) і склав 314,83 пункту. Загальноєвропейський індекс "блакитних фішок" FTSE Eurofirst 300 за підсумками сесії втратив 0,05% і зупинився на позначці 1045,63 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в Європі 3 липня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів, показавши найбільше цього року триденне зростання.