Європейські політики закликають бойкотувати Євро-2012 через Тимошенко
Європейський Союз повинен розглянути можливість "певної форми бойкоту" матчів Євро-2012, що відбудуться в Україні, через переслідування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це у своїй статті для газети ІL Мessaggero заявив екс-глава нижньої палати парламенту Італії П'єр Фердінандо Казіні, повідомляє "5 канал".
Політик вважає, що Євро-2012 може стати гарною можливістю для Євросоюзу, щоб продемонструвати, що європейське співтовариство є не тільки географічним утворенням, що засноване виключно на економічному співробітництві, а в першу чергу піклується про загальні демократичні цінності.
"Через кілька тижнів погляди всього континенту будуть спрямовані на Україну, державу, яка також хоче приєднатися до Євросоюзу. Думаю, що - без демагогії, але також з наполегливістю - ЄС може і повинен розглянути можливість певної форми бойкоту (Євро-2012)", - написав він.
Екс-глава палати депутатів нагадав, що бойкотувати матчі чемпіонату в Україні на початку березня запропонував екс-глава італійського уряду на зборах "Європейської народної партії", зазначивши, що - незважаючи на різницю в поглядах - він згоден, що бойкот Євро-2012 в Україну слід організувати.
П'єр Фердінандо Казіні назвав "неприйнятною" відсутність реакції Євросоюзу на те, що відбувається з екс-главою українського уряду.
"Хотів би, щоб у випадку Юлії Тимошенко заради поваги до прав людини і політичних свобод, які не дотримуються в Україні, світ футболу і в першу чергу європейська політика не відбулися холодним мовчанням", - написав він, зазначивши, що, якби так сталося, це був би гол у свої ворота для ЄС.
Множаться вимоги бойкоту матчів чемпіонату Європи в Україні і в політичних колах Німеччини. Бойкотувати Євро 2012 закликають голова комісії з прав людини в бундестазі Том Кьонігс. В інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk він порекомендував політикам і футбольним вболівальникам задовольнитися трансляціями матчів або відвідати тільки ті ігри, які відбуватимуться на території Польщі.
Раніше голова Соціал-демократичної партії Німеччини Зігмар Габріель закликав політиків бойкотувати проходять ігри в Україні, щоб не сидіти на стадіонах поруч з "директорами тюрем і співробітниками спецслужб".
У той же час правозахисна організація Amnesty International висловилася проти повного бойкоту чемпіонату. Віце-президент Німецького футбольного союзу Райнер Мілковайт заявив в інтерв'ю газеті Thüringer Allgemeine, що бойкот у першу чергу вдарить по гравцям і вболівальникам.
Тим часом канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) в інтерв'ю радіостанції NDR Info підтвердила інформацію про те, що МЗС Німеччини та Відомство федерального канцлера намагаються домовитися з українською владою про лікування Тимошенко в Німеччині. Раніше з проханням дозволити Тимошенко виїзд для лікування до президента України Віктора Януковича звернувся голова правління берлінської університетської клініки Charite Карл Макс Айнхойпль.
Президент мюнхенської "Баварії" Улі Генесс вважає, що не лише політики, але й футбольні функціонери й гравці мають сказати критичне слово щодо ситуації з правами людини в Україні.
Генесс припустив, що футболісти "достатньо мудрі, аби сформувати власну позицію". "Я з повагою поставився б до кожного, хто б публічно висловив свою думку з цього приводу", - зазначив він.
Крім того, продовжив президент мюнхенської "Баварії", цю критичну позицію мають підтримати не лише самі гравці, але й Німецька футбольна асоціація. "За кожної слушної нагоди вони мають нагадувати, що ув'язнення Юлії Тимошенко є неприйнятним", - каже він.
З чіткими словами критики української влади має виступити й президент УЄФА Мішель Платіні, вважає Генесс.
Водночас чемпіон світу з боксу Віталій Кличко, популярний і відомий серед німецької публіки, висловився проти бойкоту "Євро-2012" в Україні. У розмові зі "Spiegel-online" Кличко нагадав, що йдеться про найбільший спортивний турнір в історії України. "Він має відбутися. Навпаки, це хороша нагода привернути увагу світової громадськості до проблем у нашій країні", - підкреслив він.
боксер додав, що виступає проти політизації спорту. Втім й спортсмени, які приїдуть туди на змагання, каже він, мають бути обізнані з політичною ситуацією в країні. У цьому контексті він провів паралелі з фіналом Чемпіонату світу з футболу 1978-го року в Аргентині, де на той час правила воєнна диктатура, що переслідувала та жорстко розправлялася зі своїми політичними опонентами. Кличко підкреслив, що футболісти теж мають заявити вголос про порушення прав людини у країні, де вони змагатимуться на футбольному полі.
Кілька днів тому повідомлялося, що Ангела Меркель може не приїхати на матчі Євро-2012 в Україні через ситуацію, що склалася навколо перебування Юлії Тимошенко в Качанівській колонії.
Ситуація з побиттям Юлії Тимошенко в колонії в черговий раз викликала світовий резонанс. Забезпечити справедливе розслідування і дотримуватися виконання прав людини закликають Україна країни-сусіди.
Так, Президент РФ Дмитро Медведєв назвав неприйнятним перебування Юлії Тимошенко в ув'язненні. За словами Медведєва, в частині переслідування політичних супротивників це "абсолютно неприйнятно".
Нагадаємо, про те, що Тимошенко побили в колонії, на початку тижня з трибуни ВР заявив депутат від БЮТБ Сергій Пашинський. Після цієї заяви депутати заблокували роботу парламенту. Пізніше з'явився лист самої Тимошенко, в якому вона детально описує як це сталося. За словами Тимошенко, троє великих чоловіків накинули на неї простирадло, вивели у двір, а коли вона почала чинити опір - вдарили ногою в живіт. Також Тимошенко написала, що з 20 квітня, коли стався інцидент, вона перестала їсти, проте вчора в ДПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.
Ніна Карпачова, яка на той момент ще виконувала функції омбудсмена, зажадала порушити кримінальну справу за фактом насильства над Юлією Тимошенко. Вона також підтвердила наявність синців на тілі екс-прем'єра. Пізніше в Інтернеті з'явилися фото Тимошенко з синцями на тілі.
Незадовго після оприлюднення знімків, в ДПтС заявили, що гематоми на тілі у Тимошенко з'являються періодично ще з серпня. Згідно із записом в амбулаторній картці Юлії Тимошенко, травм або пошкоджень не було, Зазначили в ДПтС.
Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.
Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.