ua en ru

Європейські компанії виводять активи з Греції

Автор: RBC.UA
На тлі загострення фінансової кризи бізнес готується до найгіршого сценарію розвитку подій, у тому числі до повного краху фінансової системи і переходу Греції до драхми. У зв'язку з цим компанії виводять активи з країни, ліквідують борги і відмовляються працювати з неплатоспроможними клієнтами.

На тлі загострення фінансової кризи бізнес готується до найгіршого сценарію розвитку подій, у тому числі до повного краху фінансової системи і переходу Греції до драхми. У зв'язку з цим компанії виводять активи з країни, ліквідують борги і відмовляються працювати з неплатоспроможними клієнтами, повідомляє "Росія 24".

"Більшість компаній готуються до виходу Греції з єврозони і зараз вирішують питання з готівкою, казначейськими сертифікатами і можливої ​​конвертацією валюти", - цитує Reuters партнера консалтингової фірми KPMG Роджера Бейлі.

Dixons, друга за величиною в Європі торгова мережа з продажу електротоварів, володіє грецькою рітейлером Kotsovolos. Ось уже кілька тижнів у терміновому порядку компанія встановлює металеві жалюзі в своїх ста магазинах по всій Греції. Настільки безпрецедентні кроки пояснюють існуванням реальної загрози вуличних протестів.

"Можливо, наші дії виглядають як паніка, але краще бути готовим до всього", - упевнений керуючий рітейлера Себастьян Джеймс. За його словами, у компанії є план дій на випадок надзвичайних обставин, в рамках якого будуть закриті 69 власних магазинів і 29 торговельних точок по франшизі. На Грецію припадає 3% від загального обсягу продажів британської мережі.

Тривогу менеджменту Dixons поділяють і інші керівники європейських компаній. Корпорація Diageo, найбільший у світі виробник алкоголю і власник таких брендів як Johnnie Walker і Smirnoff, почала скорочувати витрати на рекламу і виводити гроші з країни, як тільки продажі в Греції скоротилися наполовину. Diageo щотижня проводить наради, на яких обговорюються потенційні ризики і збитки в Греції, а також координується доставка товару в дорогі ресторани і готелі.

За словами глави маркетингового відділу Diageo Енді Феннела, продажі в Греції продовжують знижуватися і складають менше 1% від загального обсягу продажів всієї групи.

Згідно з рекомендаціями Association of Corporate Treasurers, враховуючи фінансову невизначеність в країні, бізнес повинен відмовлятися від кредитування, вимагати гроші з доставки товару і укладати контракти винятково в доларах або фунтах.

Найбільший в світі виробник автомобілів класу люкс BMW вже готовий до найгіршого після того, як за чотири останні роки чверть його дилерів збанкрутували, а продажі впали на 70%. "Ми впевнені, що євро очікують серйозні проблеми, а сама структура єдиної валюти буде кардинально змінена", - упевнений керівник відділу глобальних продажів BMW Ір Робертсон.

Туристична компанія TUI AG ще в листопаді 2011 р. домовилася зі своїми грецькими партнерами про переукладання контрактів в драхми, якщо країна вийде з євро. Крім того, у випадку масових вуличних заворушень, компанія підготувала план евакуації іноземних туристів з Греції в інші країни.

Найбільші фармацевтичні компанії, в тому числі британська GlaxoSmithKline і швейцарська Roche, проводять консультації з європейською владою про деталі надзвичайного плану, в рамках якого не будуть припинені поставки ключових ліків у разі фінансового колапсу в Греції.

І лише De LaRue, один з найбільших в світі виробників банкнот для національних валют, поки ніяк не коментує ситуацію в Греції. Тим часом аналітики впевнені, що Афінам доведеться звернутися до закордонних виробників банкнот, так як може виникнути необхідність у великій кількості нових грошових купюр в короткі терміни.

Кілька днів тому чотири ведучих банку Греції отримали отримали 18 млрд євро. Кошти виділені Грецьким фондом фінансової стабільності. Це частина другого рятівного пакету (130 млрд), схваленого кредиторами в березні. Всього в останньому транші Греція отримала 25 млрд.

Раніше повідомлялося, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) припинив грошово-кредитні операції стосовно низки грецьких банків через те, що вони до сих пір не були успішно рефінансовані. Точна кількість фінансових інститутів, порушених рішенням організації, невідома. Тоді повідомлялося, що щонайменше чотири грецьких банки досягли негативного рівня статутного капіталу. Відповідно до правил роботи ЄЦБ, кредитним установам, які перебувають в подібній ситуації, коштів надавати не можна.

Також МВФ припинив співпрацю з тимчасовим урядом в Афінах до формування коаліції після виборів 17 червня. Тим часом без фінансування ззовні, Греція може залишитися без засобів до існування ще до кінця червня 2012 Країна не зможе покрити зобов'язання по виплаті зарплат чиновникам і по різним соціальним програмам.

В останні дні активно ходять розмови, що Греція буде змушена покинути єврозону, а решта країн блоку вже розробляють сценарії цього виходу. Афіни повністю залежать від другої кредитної програми "трійки" (Євросоюз, Європейський центральний банк, МВФ) обсягом 130 млрд євро. Перерахування коштів програми, в свою чергу, залежить від виконання Грецією цільових показників програми бюджетної консолідації. Прогрес у виконанні узгоджених заходів щодо скорочення дефіциту бюджету оцінюється спеціальною місією "трійки".