Голова Європейської банківської федерації: Ми не чекаємо другої хвилі кризи в Європі
Європейська банківська федерація не чекає другої хвилі кризи в Європі, заявив глава федерації, генеральний керівник міжнародної групи Unicredit Group Алессандро Профумо в ексклюзивному інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
«Реальна економіка, у тому числі і завдяки експорту, що росте, відчуває себе відносно добре. Очевидно, є дуже сильні країни, як Німеччина, але і в Італії теж, до речі, експортна активність значно покращала, - сказав він. - Мені здається, що поки ми не бачимо вражаючих темпів зростання, але і не повертаємося в рецесію».
А.Профумо відзначив, що, згідно з очікуванням експертів, реальна економіка відчуватиме себе добре відносно ситуації двох останніх років.
«Для нас очевидно, як я вже говорив, що нинішнє відновлення грунтується на зростанні попиту на європейський експорт (і це дуже важливо) головним чином в Азії і частково - в США. Світове зростання повертається до позначки 4%, що зовсім непогано». - сказав він.
За словами А.Профумо, ключовим викликом для Європи є стимуляція довгострокової економічної експансії.
Раніше глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше заявляв, що економічне відновлення єврозони буде помірним і нерівномірним. "Грошово-кредитна політика і загальна ліквідність регулюватимуться в міру необхідності", - сказав Ж.-К.Тріше.
На його думку, ефективне кредитування є заставою стійкого зростання, яке залишатиметься несистематичним.
"Ми чекаємо, що економіка єврозони буде рости помірними темпами і, як і раніше, нерівномірно, в умовах великої невизначеності", - заявив Ж.-К.Тріше.
Нагадаємо, економіка зони євро виросла лише на 0,2 відсотки в першому кварталі поточного року відносно аналогічного періоду 2009 р. Раніше ЄЦБ прогнозував річне зростання реального ВВП зони обігу євро в 2010 р. в межах 0,7-1,3%, в 2011 р. - в межах 0,2-2,2%.
Як повідомлялося, в I кварталі 2010 р. ВВП зони обігу євро збільшився в квартальному численні всього лише на 0,2%. У IV кварталі минулого року зростання економіки єврозони, за даними Eurostat, складало 0,1%. За підсумками минулого року зниження ВВП країн, що входять в єврозону, склало 4,1%.