ua en ru

Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада

Автор: RBC.UA
Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада. Про це сьогодні заявив на прес-конференції депутат Європарламенту, міжнародний спостерігач за виборами в місцеві ради України Олександр Мирський, передає кореспондент РБК-Україна.

Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада. Про це сьогодні заявив на прес-конференції депутат Європарламенту, міжнародний спостерігач за виборами в місцеві ради України Олександр Мирський, передає кореспондент РБК-Україна.

О.Мирський підкреслив, що соціал-демократична партія в Європарламенті, членом якої він є, ініціювала скасування резолюції, в якій йшлося, що в Україні порушуються права і свободи. У зв'язку з цим результати виборів можуть ставитися під сумнів. Він додав, що резолюція не скасована, а перенесена, оскільки перед виборами вона могла вплинути на хід голосування. Крім того він заявив, що соціал-демократична партія, яка є другою за величиною в Європарламенті, проти тексту резолюції, в зв'язку з чим з даного приводу ще будуть відбуватися дискусії.

За словами О.Мирського, якщо буде висловлена думка, що в Україні відбуваються які-небудь процеси, які порушують закон, це може спричинити скасування або перенесення економічних програм співпраці з Україною: "Допомога Україні для відновлення економіки, банківської системи та інших галузей, які постраждали від кризи становить 600 млн євро. А ця резолюція може віддалити можливість Україні скористатися фінансовими інструментами Європи ".

Також О.Мирський вважає, що Україна може стати членом Євросоюзу (ЄС) через 10-15 років. О.Мирський підкреслив, що Україна - невід'ємна частина Європи, а в майбутньому і невід'ємна частина ЄС.

Як повідомлялося, 21 жовтня ц.р. Європарламент відклав розгляд резолюції щодо ситуації в Україні на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі.

У Європарламенті було зареєстровано чотири проекту резолюції щодо України від різних політичних сил і ще один - спільний, узгоджений представниками всіх політичних груп. У ньому, зокрема, пропонувалося висловити стурбованість все більшою кількістю висловлювань і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи і права, такі, як свобода зібрань, свобода висловлювань і свобода засобів інформації, протягом останніх місяців знаходяться під загрозою.

Відзначимо, 20 жовтня ц.р. комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле на слуханні в Європарламенті охарактеризував стан української політики і демократичних свобод напередодні місцевих виборів як загрозливий й нагадав, що зближення з Європою можливо тільки за умови поваги до основоположних демократичних прав.

Він додав, що для ЄС вирішальним є встановлення збалансованої конституційної системи в України. За словами єврокомісара, ЄС чекає від України підтвердження її відданості демократичним принципам і її статусу як демократичної держави на місцевих виборах 31 жовтня.

Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій висловила стурбованість утисками основних демократичних свобод в Україні, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації та представники українських ЗМІ.

Тоді, доповідач ПАРЄ по Українї Рената Вольвенд закликала звернути особливу увагу Асамблеї на питання про свободу ЗМІ. У свою чергу, доповідач ПАРЄ по Україні Мейліс Репс висловила сумніви в законності майбутніх місцевих виборів. У своєму виступі на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі вона заявила: «Є кілька тривожних знаків. Наприклад, склад виборчих комісій незбалансований. Це стосується і питання, яким чином реєстрували фальшиві списки партій. Тому ми закликаємо владу дуже уважно це розглянути », - сказала М.Репс.