Європарламент за участю Ештон обговорить сьогодні "українське питання"
У Страсбурзі сьогодні, 13 березня, починає свою роботу чергова сесія Європейського парламенту (ЄП), на якій депутати-представники 27 країн Європейського союзу (ЄС) за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики, віце-президента Єврокомісії Кетрін Ештон (на фото) обговорять останні події в Україні.
Як повідомляє "Польське радіо", поява українського питання в порядку денному ЄП пов'язана з останніми подіями у справі Сергія Власенка, який напередодні був позбавлений депутатського мандата і звернувся з цього приводу до ЄСПЛ.
Читайте також: ГПУ заперечує інформацію про порушення трьох кримінальних справ стосовно Власенка
Нагадаємо, Ештон минулого тижня разом з єврокомісаром Штефаном Фюле висловили стурбованість із приводу позбавлення парламентських мандатів "на сумнівних правових підставах".
"Будемо говорити не тільки про справу Власенка, але й про те, що відбувається останнім часом в Україні, у категоріях більш загальних", - зазначив польський євродепутат Марек Мігальській, член Європейської групи консерваторів і реформаторів. За його словами, у Страсбурзі хочуть зрозуміти позицію керівництва України щодо перспективи членства офіційного Києва у Євросоюзі.
"І тут українська влада не може розраховувати на приємні слова. Адже я бачу, що ситуація погіршується. Всі ідеї, які ми переказуємо до Києва, немов не сприймаються місцевою владою. Демократичні стандарти щоразу в гіршому стані", - сказав Мігальскій, додавши, що подібна позиція знайде відображення в резолюції ЄП.
Втім, Мігальскій визнав, що останні події в Україні вже не дивують європейських політиків, а банально засмучують. "Українському політичному класу не вистачає рефлексії над актуальною ситуацією у країні і над перспективами її розвитку... Реакція Європарламенту може стати більш схожою на ту, з якою стикаються вчинки російських і білоруських політиків. Але такий сценарій був би згубним для України і для об'єднаної Європи", - зазначив Мігальскій.
Читайте також: ЄСПЛ приймає до розгляду лише 10% звернень від громадян України, - Лутковська
Дебати щодо України будуть присвячені обговоренню політичного контексту підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також проблемам вибіркового правосуддя, уточнив німецький євродепутат Міхаель Галер, представник Європейської народної партії. З його слів, останні події в українській політиці - це радянська поведінка, що не має нічого спільного з європейськими стандартами.
"Питання зараз звучить так: чи захоче ЄС покарати всіх українців за ці невирішені проблеми, закриваючи їм двері на Захід, або визнає, що підписання Угоди про асоціацію - це інструмент, який допоможе вилікувати ці хвороби", - зазначив польський європарламентарій Павел Залевський, голова Форуму польсько-українського партнерства.
Як зазначають європарламентарії, під час дебатів може бути порушено питання про застосування санкцій щодо України, хоча такий сценарій не видається перспективним для представників Польщі. Як відомо, прийняття рішень про санкції перебуває в компетенції Ради Євросоюзу.
Читайте також: Євродепутат Коваль висловив стурбованість фактом позбавлення Власенка депутатських повноважень
"Деякі люди дійсно заслуговують такого ставлення, яке доведе, що ми бачимо - вони не поводять себе у відповідності з їх власними, українськими законами. Вони ігнорують принципи демократії. І вони не заслуговують на вільний в'їзд до Євросоюзу і можливість тримати тут свої гроші, маю на увазі, насамперед, Кіпр. Не хочу спекулювати на темі, що це буде зроблено найближчим часом, але ці люди повинні почути: ми знаємо, як вони себе поводять і які активи вони мають у ЄС ", - заявив євродепутат з Німеччини.
Нагадаємо, в середу Європарламент планує дати оцінку подіям, які відбулися в Україні протягом останніх двох тижнів. Європейські політики неодноразово заявляли, що очікують від української влади протягом найближчих місяців проведення реформ, які забезпечать дотримання верховенства права у країні і припинять використання судової влади для політичних цілей. Тільки тоді перспектива підписати Угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі в листопаді для Києва стане реальною.