Європарламент переніс розгляд резолюції про ситуацію в Україні

Четвер 21 жовтня 2010 14:33
Автор: RBC.UA
Європарламент відклав розгляд резолюції щодо ситуації в Україні на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі.

Європарламент відклав розгляд резолюції щодо ситуації в Україні на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі, передає «Радіо Свобода».

За таку пропозицію під час сьогоднішнього голосування на сесії в Страсбурзі висловилися 317 депутатів, проти - 270. Депутати підтримали ініціативу представника групи соціалістів і демократів Ханне Свобода.

У Європарламенті були зареєстровані чотири проекти резолюції стосовно України від разних політичних сил і ще один - загальний, узгоджений представниками всіх політичних груп. У ньому, зокрема, пропонувалося виразити стурбованість великою кількістю тверджень і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи і права, такі, як свобода зборів, свобода висловлювань і свобода засобів інформації, останніми місяцями знаходяться під загрозою.

В свою чергу, як заявив директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин, МЗС вітає рішення Європарламенту.

"МЗС вітає рішення Європарламенту щодо переносу на більш пізній період розгляду питання щодо України і винесення резолюції. Ми вважаємо, що це дозволить більш виважено оцінити реальну ситуацію в Україні щодо дотримання прав людини і перспектив політичного розвитку", - заявив О.Волошин.

Також, за його словами, винесення резолюції напередодні місцевих виборів "могло б використовуватися окремими політичними силами".

Відзначимо, вчора 20 жовтня, комісар Євросоюзу з питань розширення Штефан Фюле на слуханні в Європарламенті охарактеризував стан української політики і демократичних свобод напередодні місцевих виборів як загрозливі і нагадав, що зближення з Європою можливо тільки за умови пошани до основоположних демократичних прав.

Він додав, що для Європейського союзу вирішальним є встановлення збалансованої конституційної системи в Україні. За словами єврокомісара, ЄС чекає від України підтвердження її відданості демократичним принципам і її статусу як демократичної держави на місцевих виборах 31 жовтня.

Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій висловила стурбованість утисками основних демократичних свобод в Україні, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації та представники українських ЗМІ.

Тоді, доповідач ПАРЄ з України Рената Вольвенд закликала звернути особливу увагу Асамблеї на питання про свободу ЗМІ. «Загалом мені здається, що за останні роки був досягнутий певний прогрес. Але я закликаю ставитись до цього питання з усією серйозністю. Оскільки вважаю, що були зроблені і деякі кроки назад», - сказала вона.

В свою чергу, доповідач ПАРЄ по Україні Мейліс Репс висловила сумніви в законності майбутніх місцевих виборів. У своєму виступі на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі вона заявила: «Є кілька тривожних знаків. Наприклад, склад виборчих комісій незбалансований. Це стосується і питання, яким чином реєстрували фальшиві списки партій. Тому ми закликаємо владу дуже уважно це розглянути», - сказала М.Репс.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся