ua en ru

Європарламент має намір 22 травня прийняти чергову резолюцію по Україні

Автор: RBC.UA
Європейський парламент має намір розглянути українське питання і прийняти резолюцію 22 травня, передає "5 канал". Рішення про це було ухвалене сьогодні на конференції Президентів у Брюсселі.

Європейський парламент має намір розглянути українське питання і прийняти резолюцію 22 травня, передає "5 канал". Рішення про це було ухвалене сьогодні на конференції Президентів у Брюсселі.

Відповідальною за підготовку спільного тексту резолюції буде група консерваторів.

Очікується, що текст резолюції буде досить жорстким. У ньому також йтиметься і про можливий бойкот Євро-2012.

Нагадаємо, останнім часом відносини між Києвом і Брюсселем знову загострилися. В першу чергу це було пов'язане з ситуацією навколо Юлії Тимошенко, яка відбуває тюремне покарання у Качанівській колонії. Раніше стало відомо, що Тимошенко отримала побої під час насильницької доставки екс-прем'єра в лікарню "Укрзалізниці". До цього слід додати поганий стан здоров'я Юрія Луценка, який також відбуває покарання за вироком суду.

Зважаючи на ці факти, Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії та Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

Також багато країн ЄС заявили про бойкот Євро-2012 в Україні у зв'язку з вимогами розібратися в ситуації в Качанівській колонії і дотриманням прав людини. 14 травня міністри закордонних справ Євросоюзу вирішили не закликати до бойкоту Європейського чемпіонату з футболу в Україні через ситуацію з ув'язненими лідерами опозиції, але, тим не менш, погодилися, що політикам варто триматися подалі офіційних трибун.

10 травня німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що в Україні і Білорусії громадяни страждають від "диктатури і репресій". Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав це висловлювання некоректним.

11 травня Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, Україні загрожує ізоляція через ситуацію з Тимошенко. Вона також додала, що європейська перспектива України буде залежати від вирішення справи Тимошенко та інших політичних в'язнів.

Варто додати, що вчора голова фракції соціал-демократичної демократів в Європарламенті Ханнес Свобода заявив, що хоче розірвати співпрацю з Партією регіонів, якщо в Україні не припиняться переслідування опозиційних політиків. Зазначимо, соціал-демократи є політичними союзниками ПР, у попередні рази вони пом'якшували цілісну позицію Європарламенту по Україні.

Нагадаємо, в минулому році Європарламент вже ухвалив кілька резолюцій по Україні. 27 жовтня Європарламент на тлі переговорів про УА більшістю голосів прийняв резолюцію відносно України на сесії в Страсбурзі. У документі йшлося про те, що Європарламент "дотримується думки, що поглиблення відносин між ЄС і Україною, а також європейська перспектива в Україні мають велике значення і в інтересах обох сторін. ЄП визнає українські прагнення відповідно до статті 49 Угоди Європейського Союзу за умови виконання всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, поваги до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права". Парламент ЄС закликав ЄК не блокувати підписання Угоди про асоціацію з Україною. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його узгодження і підписання повинна бути поставлена в залежність від прогресу Києва на шляху демократизації.