Європа повідомляє про зниження Росією постачань газу

Четвер 02 лютого 2012 19:21
Автор: RBC.UA
Польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) повідомляє про зниження добових поставок російського природного газу на 7%. Сьогодні ж італійський газотранспортний оператор Snam повідомив, що третій день недоотримує російський газ.

Польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) повідомляє про зниження добових поставок російського природного газу на 7%. Сьогодні ж італійський газотранспортний оператор Snam повідомив, що третій день недоотримує російський газ.

"За минулі 24 години російський постачальник ТОВ "Газпром експорт" не підтвердив заявку, виставлену PGNiG, і, відповідно, поставки газу з цього напрямку скоротилися на 7%", - повідомила прес-служба польської компанії. Мова йде про постачання по газопроводу Ямал-Європа, уточнили в компанії.

PGNiG направила запит постачальнику і очікує від нього відповіді, зазначила прес-секретар PGNiG Іоанна Закржевська.

Поточна добова потреба Польщі в високометановому природному газі становить приблизно 68 млн куб. м і задовольняється в повному обсязі, повідомляє PGNiG. Поставки з внутрішніх джерел становлять 7,2 млн куб. м, імпорт газу - 40,8 млн куб. м, а решта (20 млн куб. м) вибирається з підземних сховищ газу (ПСГ).

В свою чергу, сьогодні італійський газотранспортний оператор Snam повідомив, що третій день недоотримує російський газ. Сьогодні він очікує отримати від "Газпрому" близько 83 млн куб. м газу, тоді як запитував 108,9 млн куб. м.

Раніше цього тижня ЗМІ повідомили з посиланням на джерела в "Газпромі", що європейські клієнти збільшили свої заявки через аномальні холоди, а "Газпром" фізично не може задовольнити збільшений попит повною мірою. За деякими даними, "Газпром" навмисно обмежив поставки в Європу, щоб покрити потреби внутрішнього російського ринку, збільшені через морози, що встановилися в європейській частині Росії.

В "Газпромі" інформацію про скорочення поставок західним клієнтам офіційно спростували, заявивши, що концерн продовжує виконувати свої контрактні зобов'язання перед європейськими споживачами.

Сьогодні генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олександр Медведєв висловив подив з приводу повідомлень про нібито значні скорочення поставок російського природного газу до Європи. "В умовах суворої зими в Росії і Європі наша компанія максимально наростила поставки газу не тільки в європейські країни, а й до країн СНД - зокрема, в Білорусію і на Україну, і одночасно збільшила підйом "блакитного палива" з підземних сховищ. Наприклад, в європейських підземних сховищах відбір нашого газу протягом останнього тижня збільшено майже в 4 рази", - заявив Медведєв.

Однак НАК "Нафтогаз" спростовує заяви Медведєва. Згідно з повідомленням прес-служби компанії, обсяги транзиту природного газу через територію Україну та відбору імпортованого природного газу знаходяться на рівні, визначеному контрактом з "Газпромом". Збільшення споживання природного газу в Україну, пов'язане із значними морозами, компенсується виключно за рахунок відбору газу з українських підземних газосховищ.

Рівень постачань газу до Європи ВАТ "Газпром" в перекладі на річні обсяги сьогодні рівнозначний 180 млрд куб. м, тоді як в 2011 р. до Європи було експортовано 150 млрд куб. м. газу, заявив на підтвердження своїх слів глава експортної "дочки" "Газпрому".

Раніше голова правління компанії "Газпром" Олексій Міллер на зустрічі з Президентом РФ Дмитром Медведєвим повідомив, що "Газпром" в 2011 р. збільшив постачання газу на 7,5 млрд кубометрів, в тому числі поставки на європейський ринок збільшилися на 13 млрд куб. м. "Сумарно "Газпром" добув і поставив більш 513 млрд кубометрів газу, з яких понад 150 млрд поставив в Європу", - пояснив Міллер.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся