Європа пропонує новий план Маршалла для стабілізації ситуації на Близькому Сході
Глава МЗС Італії Франко Фраттіні на засіданні Європарламенту запропонував розробити новий план Маршалла, який допоможе поліпшити економічні відносини з країнами Північної Африки і в той же час посприяє встановленню безпеки в Лівії і низці сусідніх держав, пише РБК.
Глава МЗС Італії закликає Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) вкласти кошти в цей регіон для забезпечення стабільності.
У свою чергу президент ЄІБ Філіпп Майштадт повідомив, що банк готовий підтримати північноафриканські підприємства малого і середнього бізнесу, вклавши в найближчі три роки в цей регіон близько 6 млрд дол. Правда, ця цифра ще повинна отримати схвалення Євросоюзу.
План Маршалла відомий як програма допомоги Європі після Другої світової війни. План був висунутий в 1947 р. американським державним секретарем Джорджем К.Маршаллом. У його здійсненні брали участь 17 європейських країн, включаючи Західну Німеччину. План Маршалла сприяв зміцненню положення США в Західній Європе.
План Маршалла був упроваджений в 1948 р. Витрати на його здійснення склали близько 12,4 млрд дол., причому основна частка припала на Англію, Францію, Італію, Західну Німеччину, Голландію. Пізніше план Маршалла був застосований до Японії і деяких інших країн Східної Азії. План був згорнутий в другій половині 1960-х р.
На тлі посилення напруженості на Близькому Сході постачання нафти з Лівії скорочуються і продовжать знижуватися. Поки в країні йдуть запеклі зіткнення урядових сил з табором опозиціонерів, нафтовидобувна промисловість намагається оцінити масштаб наслідків даних подій для галузі.
За даними аналітиків,світ недоотримує щодня до 1 млн бар. нафти через безлади в Лівії. За минулий тиждень Лівія поставила щонайменше 4,4 млн бар. сирої нафти. Проте представники компаній стверджують, що кількість рейсів за минулі дні помітно скоротилася. Крім того, за деякими даними, деякі танкери виходять з лівійських портів без нафти.