Єврокомісія має намір боротися з біржовими спекулянтами
ФРН, Франція, Греція та Люксембург закликають країни G20 вжити заходів, що обмежують масштаби спекулятивних угод, від яких страждає держава, повідомляє Deutsche Welle.
Як заявили представники уряду в Берліні та Парижі, федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) і президент Франції Ніколя Саркозі направили на адресу голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу лист з пропозицією підтримати ініціативу.
Німеччина і Франція виступили ініціаторами створення програми боротьби зі спекулятивними операціями, спрямованими проти держави і великих підприємств. Ініціатива передбачає обмеження або навіть повну заборону на торгівлю переліком цінних паперів. Авторами ідеї є також глава Єврогрупи і прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер і глава уряду Греції Георгіос Папандреу.
Чотири країни закликали заборонити продаж акцій без покриття, встановити контроль над торгівлею біржовими цінними паперами, що страхують ризики кредиторів, інакше званими кредитними дефолтними свопами (CDS), і обмежити практику позабіржових угод. На думку авторів проекту, саме подібні операції і спровокували кризу у Греції.
У свою чергу, Ж.М.Баррозу заявив, що необхідно ретельно перевірити, наскільки доцільні вимоги чотирьох країн. Як заявив голова Єврокомісії, не можна допустити, щоб у стані кризи, подібній тій, в якій зараз знаходиться Греція, виявилася ще яка-небудь країна.
Відзначимо, за словами голови Єврокомісії, угоди з CDS не спровокували безпосередньо кризу в Греції, однак прискорили її початок. "Це показує необхідність фундаментальної реформи деривативного ринку", - додав Ж.М.Баррозу.
Разом з тим він скептично відгукнувся про дієвість повної заборони на торгівлю переліком цінних паперів. Як заявив голова Єврокомісії, криза в Греції була викликана не спекуляціями з цінними паперами, а високим рівнем державних витрат.
Нагадаємо, 6 березня ц.р. федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала припинити ринкові спекуляції борговими зобов'язаннями Греції.