ua en ru

Єврокомісія представила стратегію боротьби з кіберзлочинністю (відео)

Автор: RBC.UA
Єврокомісія представила стратегію в області кібербезпеки. Ключова міра програми - закон, що зобов'язує уряди країн ЄС створити профільні адміністративні органи і виділити кошти на їх роботу.

Як повідомляє "РБК-Україна", Єврокомісія представила стратегію в області кібербезпеки. Ключова міра програми - закон, що зобов'язує уряди країн ЄС створити профільні адміністративні органи і виділити кошти на їх роботу. Про це повідомляє euronеws.

Кетрін Ештон, верховний представник Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки заявила: "Рівень довіри повинен зрости не тільки між державами, але між приватним і державним секторами. Стратегія, яку ми сьогодні представляємо, встановлює ряд пріоритетів щодо поліпшення інформаційних систем, скорочення масштабів кіберзлочинності і закладає принципи європейської політики в міжнародному кіберпросторі".

Читайте також: Троянська програма викрала паролі понад 16 тис. користувачів Facebook

Згідно зі стратегією, фінансові, транспортні та енергетичні компанії повинні розробити і вжити заходів з протидії можливим кіберзагрозам. У підсумку, понад 40 тис. европесйскіх організацій можуть зобов'язати звітувати про спроби кібератак. А найважливіші для економіки і інфраструктури підприємства повинні будуть ще й доводити надійність свого захисту. Це станеться, якщо ЄС затвердить, представлену сьогодні програму.

Єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальстрем зазначила: "Якщо ми хочемо, щоб наша боротьба з кіберзлочинністю була ефективною, то нам необхідні покращені законодавство і координація дій, і більше ресурсів. Ми вже значно просунулися, але ще багато що потрібно зробити".

За різними оцінками, в усьому світі втрати від діяльності кіберзлочинців складають щорічно від 290 до 750 млрд євро.

Читайте також: Україна значно піднялася в рейтингу країн з найбільшою кількістю кібер-загроз

Нагадаємо, що з 11 січня в ЄС вже працює Європейський центр боротьби проти кіберзлочинності. Центр зосередив діяльність на боротьбі з нелегальною діяльністю в Інтернеті, яка ведеться організованими злочинними угрупованнями (особлива увага приділяється атакам на електронні банківські операції та іншу фінансову онлайн-діяльність). Він також протидіє сексуальної експлуатації дітей в Інтернеті та злочинів, які негативно впливають на діяльність важливої ​​інфраструктури та інформаційних систем ЄС.

Читайте також: Виявлена ​​шпигунська мережа, яка стежить за урядами різних країн

Згідно з нещодавнім дослідженням Євробарометра, громадяни ЄС дуже стурбовані питаннями кібербезпеки. Зокрема, 89% користувачів Інтернету не розкривають персональної інформації в мережі, 12% - вже стикалися з шахрайством в Інтернеті.
Щодня жертвами кіберзлочинності стають близько мільйона людей по всьому світу. Щорічно жертви кіберзлочинів зазнають збитків на суму понад 290 млрд євро.

Зазначимо також, що в ході 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES генеральний директор "Лабораторії Касперського" Євген Касперський заявив, що світ входить в епоху кібертероризму.