ua en ru

Єврокомісія допоможе у відновленні авіасполучення між Україною і Росією

Єврокомісія допоможе у відновленні авіасполучення між Україною і Росією У Брюсселі відбулися технічні консультації щодо відновлення авіасполучення між Україною і Росією
Вже в цю неділю авіасполучення між Україною і Росією, швидше за все, буде перервано. Пасажирам тепер доведеться або літати з пересадками, або їздити наземним транспортом. Разом з тим для переговорів про можливе відновлення авіасполучення була залучена Єврокомісія.

Вже в цю неділю авіасполучення між Україною і Росією, швидше за все, буде перервано. Пасажирам тепер доведеться або літати з пересадками, або їздити наземним транспортом. Разом з тим для переговорів про можливе відновлення авіасполучення була залучена Єврокомісія.

Шляхи до відновлення

Єврокомісія виступила посередником між Україною та Росією у відновлення авіасполучення між країнами.

Як повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури, сьогодні у штаб-квартирі Єврокомісії в Брюсселі відбулися технічні консультації української делегації з російською стороною з питань авіаційного сполучення між Україною і Російською Федерацією.

"Зустріч відбулася на численні прохання російської сторони", - підкреслили в Мінінфраструктури.

Українську сторону на переговорах представляли в. о. голови Державіаслужби Едуард Дьомін, директор "Украероруху" Дмитро Бабейчук і директор департаменту Євросоюзу Міністерства закордонних справ Всеволод Ченцов.

"В ході технічних консультацій сторони обмінялися позиціями. Після повернення українська делегація передасть отриману інформацію міністру інфраструктури та керівництву країни. На її основі будуть прийматися рішення щодо подальших кроків", - йдеться в повідомленні Мінінфраструктури.

Виконавчий директор авіакомпанії "Аероджет" Анатолій Мазуренко, який вчора був присутній на нараді уряду з участю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, повідомив РБК-Україна, що саме вчора "Кабмін прийняв рішення провести технічні переговори [про відновлення польотів між Україною і Росією] в Брюсселі за посередництва Єврокомісії".

"Україна запропонувала провести переговори за посередництва Єврокомісії. Що в сформованих обставинах цілком виправдано", - уточнив Анатолій Мазуренко.

За його словами, після відпрацювання технічного варіанти вирішення питання пройдуть політичні переговори для підписання протоколу.

"Політичні переговори можуть провести навіть на рівні Кабміну. Питання дуже важливе", - зазначив він.

За словами Анатолія Мазуренко, в Кабміні розглядається кілька варіантів вирішення питання відновлення авіасполучення. Один з них передбачає заборону російським авіакомпаніям, які літають в тимчасово окупований Росією український Крим, літати в інші міста України. При цьому всім українським авіакомпаніям, і російським авіакомпаніям, які не виконують рейси в Крим, будуть дозволені польоти без обмежень.

Він також уточнив, що передбачається відкриття взаємного транзиту для всіх авіакомпаній.

"Яценюк сказав: не поступатися ні в чому. Принцип повинен бути такий - око за око, зуб за зуб", - розповів Анатолій Мазуренко.

Крок за кроком

Нагадаємо, з 25 жовтня між Україною і Росією переривається регулярне авіасполучення. Один з найбільш затребуваних напрямків між країнами опинився під забороною. Після того як Україна ввела санкції відносно декількох десятків російських авіакомпаній за те, що вони літали в анексований Крим, крок у відповідь зробила Росія. РФ заборонила польоти в Росію для "Міжнародних авіаліній України", "Дніпроавіа" та інших вітчизняних перевізників.

У відповідь на російську заборону Україна зробила ще один крок - заборонила польоти всім російським авіакомпаніям, які літають в Україну, в тому числі і тим, які не виконують польоти в аннексированный Крим, зокрема, російському перевізнику "ЮТейр".

19 жовтня в Росавіації повідомили, що 16 жовтня направили в Державіаслужбу "лист з пропозиціями негайно провести переговори щодо комплексу питань, наявних в галузі повітряного сполучення, в будь-якому зручному для української сторони місці".

Авіакомпанії шукають вихід

Закриттям авіасполучення між Україною і Росією вже намагаються скористатися авіаперевізники з сусідніх країн. Зокрема, з 26 жовтня молдавська авіакомпанія Air Moldova відкриває прямі 30-хвилинні рейси в аеропорт Одеси з Кишинева. Польоти будуть виконуватися щодня з вильотом з Кишинева - о 02:05, з Одеси - о 05:30 за місцевим часом. В результаті одесити зможуть пересісти в Кишиневі на рейси з Москви і в Москву з невеликими перервами. З Москви рейс прилітає о 00:45, у Москву - о 7:00.

На пасажирів з Одеси націлився і білоруський перевізник "Бєлавіа". Він починає польоти за маршрутом Мінськ-Одеса на день раніше авіакомпанії з Молдови, відразу після закриття авіасполучення між Україною і Росією - 25 жовтня. Польоти будуть виконуватися щодня з вильотом з Мінська о 13:00, з Одеси о 14:20 за місцевим часом. Відповідно до Мінська рейс з Москви, який може зацікавити одеситів для транзиту через Білорусь, прилітає о 12:20, а з Мінська до Москви - о 16:35.

Однак і українські авіакомпанії поступово пристосовуються до нової для них ситуації. Кілька авіаперевізників подали в Державіаслужбу прохання про надання їм прав на польоти в Білорусь. По всій видимості, це зроблено для того, щоб дати можливість своїм пасажирам летіти найбільш коротким транзитним напрям в Росію - через Мінськ.

Зокрема, з подібними проханнями звернулися "Дніпроавіа" (Івано-Франківськ-Мінськ, Київ-Мінськ, Дніпропетровськ-Кишинів), "Мотор Січ" ( Запоріжжя-Мінськ, Київ-Мінськ) і Yanair (Київ-Мінськ). Ці заявки Державіаслужба планує розглянути 29 жовтня.