Єврокомісія піддала жорсткій критиці "Південний потік"
Енергокомісар Євросоюзу Гюнтер Еттінгер розкритикував проект газопроводу "Південний потік" напередодні підписання партнерами проекту юридично зобов'язуючої угоди, передає ВВС.
Еттінгер заявив, що російський проект - спроба перешкодити розвитку альтернативного газопроводу Nabucco, будівництво якого ще не почалося, однак активно підтримується Європою
За словами енергокомісара, "Південний потік" не змусить ЄС відмовитися від Nabucco, мета якого - диверсифікувати поставки газу на європейський ринок.
16 вересня в Сочі представники Газпрому, італійської ENI, французької EDF і німецької Wintershall збираються підписати угоду, в якій будуть обумовлені всі права та обов'язки сторін, розподіл часток і параметри можливого виходу з проекту.
"Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Загальна проектна продуктивність морської ділянки "Південного потоку" складе 63 млрд куб. м в рік. Дві третини його потужностей можуть бути заповнені газом з вже існуючих трубопроводів.
Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 р. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро.
Газпром є найбільшим акціонером "Південного потоку" з часткою в 50%. Німецькій BASF і французької EDF належать по 15%, а частка італійської ENI становить 20%. В якості можливого учасника "Південного потоку" в Газпромі також називають німецький E. On Ruhrgas.