ua en ru

Єврокомісія подала до суду на уряд Угорщини

Автор: RBC.UA
У вівторок Єврокомісія ініціювала проти Угорщини три окремих судових розгляди за порушення союзного договору щодо законів про реформу судової системи, національного банку та відомства із захисту інформації. Як повідомляє VestiFinance, це може призвести до введення санкцій відносно Угорщини.

У вівторок Єврокомісія ініціювала проти Угорщини три окремих судових розгляди за порушення союзного договору щодо законів про реформу судової системи, національного банку та відомства із захисту інформації. Як повідомляє VestiFinance, це може призвести до введення санкцій відносно Угорщини.

Раніше зазначалося, що, так як Угорщина не є членом єврозони, проти неї не можуть бути застосовані санкції, але вона може позбутися фінансової допомоги ЄС з січня 2013 р.

Єврокомісія поставила Угорщині в якості обов'язкової умови отримання кредиту, який Будапешт просить у Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду, відновлення незалежності Центрального банку Угорщини.

Зазначимо, що нове угорське законодавство передбачає передачу главам держави і уряду права на узгоджене призначення заступників керівника ЦБ. До останнього часу лише глава ЦБ мав право вирішувати, з ким працювати. Зазначалося, що таким чином, ЦБ Угорщини втрачає незалежність і можливість приймати зважені незалежні рішення.

У ході розглядів будуть сформульовані заперечення Євросоюзу і встановлений термін, в який уряд Віктора Орбана має виправити порушення або постати перед судом.

Раніше, 12 січня Євросоюз висловив невдоволення економічною політикою Угорщини. За словами комісара ЄС з фінансів та економіки Оллі Рена, влада Угорщини "не зробили ефективних дій" щодо стримування дефіциту бюджету, що перевищує встановлену для країн-учасниць ЄС стелю в 3%.

Зазначимо, що зростання дефіциту бюджету Угорщини спостерігалося з моменту її вступу в ЄС в 2004 р. У 2011 р. дефіцит бюджету не перевищив 3%, але, за словами Рена, ці показники були досягнуті "методами, непридатними для тривалого використання".

13 січня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що влада Угорщини повинна продемонструвати "реальні кроки" щодо стабілізації національної економіки та проведення ефективної фінансової політики. Тільки після цього МВФ буде готовий розпочати переговори з Будапештом про можливе надання європейській державі фінансової допомоги. Лагард також зазначила, що угорській владі варто почати проводити узгоджену політику, яка б не йшла врозріз з нормами Євросоюзу.

Нагадаємо, в 2008 р. Угорщина уника банкрутства завдяки кредиту в 20 млрд євро, виділеного ЄС, МВФ і Світовим банком.

Нововведеннями угорського уряду незадоволені також рейтингові агентства. Так, в кінця грудня 2011 р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий і короткостроковий суверенні рейтинги Угорщини з рівня BBB-/A-3 до BB+/B. Крім того, агентство знизило довгостроковий кредитний рейтинг контрагента Центробанку країни з ВВВ- до BB +. Також S&P попередив про можливість ще одного пониження рейтингів Угорщини в 2012 р.

21 листопада 2011 р. Угорщина звернулася до Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду з проханням про можливе надання фінансової підтримки. Керівництво Угорщини направило ЄС і МВФ запити, в яких говориться, що влада країни має намір розглядати будь-яку підтримку, надану організаціями, як запобіжний засіб.