Єврокомісія оштрафувала на 518 млн євро 16 сталеливарних концернів за цінову змову

Європейська комісія (ЄК) оштрафувала 16 сталеливарних концернів за цінову змову на 518 млн євро. При цьому найбільший у світі сталепромисловий концерн ArcelorМittal був оштрафований європейським антимонопольним регулятором на 276 млн євро.

Європейська комісія (ЄК) оштрафувала 16 сталеливарних концернів за цінову змову на 518 млн євро. При цьому найбільший у світі сталепромисловий концерн ArcelorМittal був оштрафований європейським антимонопольним регулятором на 276 млн євро, передає Associated Press.

Як повідомили представники ЄК, 17 сталеливарних компаній перебували в незаконній картельній змові, яка зачіпала ринки майже всіх держав Євросоюзу щонайменше впродовж двох десятиліть. ArcelorМittal був оштрафований на найкрупнішу суму, при цьому DWK/Saarstahl, який також брав участь у ціновій змові, уникнув штрафу, оскільки видав європейському регулятору факт існування картелю.

ЄК стверджує, що сталеливарні компанії уклали неформальну угоду продавати продукцію за певною ціною і для цього провели більше 550 зустрічей з 1984 р. по 2002 р., на яких також обговорювалося питання розподілу ринку між ними.

Загальний обсяг виплат по штрафах, стягнутих ЄК з різних підприємств в поточному році за картельну змову, досягає 1,49 млрд євро.
Нагадаємо, в кінці травня ЄК оштрафувала на 331,3 млн євро виробників карток пам'яті (DRAM) для комп'ютерів та серверів за участь у ціновій змові.

Під час визначення розміру штрафу враховано наявні у компаній обсяги продажів на території ЄС, істотну шкоду, заподіяну іншим учасникам цього ринку, та територію, охоплену правопорушенням. Для тих компаній, котрі визнали правопорушення, штраф склав на 10 відсотків менше.

За висновками розслідування, у змові взяли участь компанії Micron, Samsung, Hynix, Infineon, NEC, Hitachi, Mitsubishi, Toshiba, Elpida та Nanya.

Компанія Micron уникнула штрафу завдяки тому, що в 2002 р. проінформувала Єврокомісію та допомогла викрити цю змову.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся