ua en ru

Єврокомісія має намір вивести з обігу монети в 1 і 2 євроценти

Автор: RBC.UA
Європейська комісія вирішує долю монет номіналом 1 і 2 євроценти, які раніше пропонувалося вилучити з обігу, а також зупинити їх випуск.

Європейська комісія вирішує долю монет номіналом 1 і 2 євроценти, які раніше пропонувалося вилучити з обігу, а також зупинити їх випуск.

Читайте також: У США продажі золотих монет у квітні оновили максимум за 3,5 роки

Дискусія навколо найдрібніших грошових знаків в об'єднаній Європі розгорілася у зв'язку з дорожнечею їх виробництва, а також зневажливим ставленням до цих монет з боку громадськості.

В офіційному повідомленні ЄК йдеться, що на даний момент розглядається чотири різних сценарії подальшого використання цих грошей.

Відповідно до першого, статус монет номіналом 1 і 2 євроценти не змінюється: вони залишаються в обігу і продовжують вироблятися в незмінному вигляді.

Читайте також: Співробітників Бундесбанку і авіакомпанії Lufthansa звинуватили у виготовленні фальшивих монет

За другим сценарієм, ці монети продовжують випускатися, але витрати на їх виробництво будуть знижені у зв'язку зі зміною складу, з якого їх карбують. Це дозволить піти від проблеми, коли витрати на випуск грошей значно перевершують їх номінальну вартість.

Третій сценарій передбачає припинення випуску монет номіналом 1 і 2 євроценти та їх подальше вилучення з обігу в короткий термін, після якого дані грошові знаки перестануть бути законним платіжним засобом.

Четвертий сценарій передбачає поступове виведення монет з обігу з тією умовою, що вони будуть продовжувати залишатися законним платіжним засобом. При цьому випуск монет буде зупинений. Розробники сценарію розраховують, що монети вийдуть з обігу природним чином, оскільки часто губляться і рідко використовуються.

Читайте також: У США обговорюють можливість випуску монети номіналом 1 трлн дол. для викупу держоблігацій

Зазначимо, що, за даними Єврокомісії, із січня 2002 р. було викарбовано 45,8 млрд монет номіналом 1 і 2 євроценти, що еквівалентно приблизно 137 монетам на душу населення.

Як повідомлялося в лютому, у країнах Євросоюзу зросло число випадків вилучення фальшивих монет. Купюри, навпаки, стали підробляти рідше. Число вилучених з обігу у країнах єврозони фальшивих монет зросла за рік на 17%, йшлося в повідомленні Єврокомісії.

У 2012 р. в магазинах, банках і співробітниками поліції було вилучено 184 тис. фальшивих монет, причому найпопулярнішим об'єктом підробки залишаються монети номіналом 2 євро. За повідомленням Європейського центрального банку, у 2012 р. було вилучено з обігу 531 тис. фальшивих купюр, що на 12,4% менше, ніж у 2011 р.

Читайте також: Мінфін США не випускатиме платинових монет для запобігання борговій кризі

Нагадаємо, Єврокомісія закликала країни ЄС до спільної боротьби проти фальшивомонетників, зокрема, до запровадження загального мінімального покарання за цей злочин.

Додамо, що із 2 травня у єврозоні в обіг вийшли нові банкноти номіналом 5 євро. На нових банкнотах тепер з'явилися голографічні зображення героїв грецької міфології, а сама цифра п'ять отримала смарагдовий відтінок. Як наголошується на сайті ЄЦБ, зміни до дизайну банкнот євро вносяться вперше відтоді, як валюта надійшла в обіг.

Середній термін життя паперової купюри номіналом у 5 євро в ЄЦБ оцінюють у 13 місяців. Обмін купюр старого зразка проводитися не буде, і вони залишаться законним платіжним засобом.

Читайте також: Заміна доларової купюри на монету протягом 30 років принесе 4,5 млрд дол., - Рахункова палата США

Втім, 5 євро можуть бути й не єдиною зміною - німецькі експерти пропонують позбутися від найбільшої купюри номіналом 500 євро. На їхню думку, вона потрібна тільки кримінальним структурам і корупціонерам.