ua en ru

Єврокомісія наклала рекордний штраф в 1,47 млрд євро на великих виробників електроніки

Автор: RBC.UA
Єврокомісія оштрафувала шість великих виробників електроніки на рекордну суму в 1,47 млрд євро за участь як мінімум в одній картельній змові, йдеться в повідомленні ЄК. Санкції застосовано до південнокорейських LG Electronics і Samsung, нідерландської Philips, японських Toshiba і Panasonic, а також до французької Technicolor.

Єврокомісія оштрафувала шість великих виробників електроніки на рекордну суму в 1,47 млрд євро за участь як мінімум в одній картельній змові, йдеться в повідомленні ЄК. Штраф накладено на південнокорейські LG Electronics і Samsung, нідерландську Philips, японські Toshiba і Panasonic (в тому числі її дочірню компанію MTPD) і французьку Technicolor (колишню Thomson).

Читайте також: АМКУ звільнив від відповідальності учасників картельної змови, які заявили про неї

У період з 1996 р. по 2006 р. діяли дві картельних змови: на ринку кольорових телеекранів з електронно-променевою трубкою (CRT-екрани) і на ринку комп'ютерних CRT-моніторів. Це випливає з розслідування, проведеного Єврокомісією.

В обох змовах брали участь LG Electronics, Philips і Samsung, у той час як Panasonic, Toshiba і Technicolor були викриті в картельній змові, пов'язаній тільки з телеекранами.

Читайте також: ЄК оштрафувала за цінову змову 13 вантажоперевізних компаній на 169 млн євро

Своєю чергою тайванська компанія Chunghwa Picture Tubes також брала участь в обох змовах, проте отримала імунітет від штрафу, оскільки саме ця компанія повідомила ЄК про їх існування.

Найбільший штраф виплатить Philips - 313,4 млн євро. LG Electronics заплатить 295,6 млн євро, Panasonic - 157,5 млн євро, Samsung - 150,8 млн євро, Toshiba - 28 млн євро, а Technicolor - 38,6 млн євро. Причому ЄК скоротила штрафи всім перерахованим компаніям за співпрацю зі слідством.

Читайте також: Баррозу пропонує до 2018 р. створити Міністерство фінансів Європи

Як випливає з матеріалів розслідування, упродовж 10 років компанії використовували механізми підриву вільної конкуренції, такі як цінова змова, розділ ринків і розподіл між собою клієнтів, обмін конфіденційною комерційною інформацією, а також маніпулювання обсягами поставок на ринок. Крім того, учасники змов стежили за дотриманням подібних монопольних практик: спеціально відвідували свої заводи, щоб переконатися у виробництві чітко обмежених обсягів продукції.

Нагадаємо, напередодні цивільний суд в Мексиці засудив американську інтернет-компанію Yahoo до штрафу у 2,7 млрд дол. Підставою для штрафу стало порушення інтернет-гігантом ліцензійних угод з компаніями, що володіють довідниками "жовті сторінки" Worldwide Directories SA de C.V. і Ideas Interactivas S.A. de C.V. "Позивачі стверджують, що зазнали фінансових втрат через порушення умов контракту та договору про наміри у сфері забезпечення доступу до довідкових матеріалів "жовтих сторінок", - наголошувалося в повідомленні Yahoo.

Читайте також: Єврокомісія оштрафувала Unilever та Procter & Gamble на 315 млн євро за цінову змову

Наприкінці жовтня ц.р. ЄК офіційно звинуватила американську корпорацію Microsoft у невиконанні зобов'язань щодо демонополізації інтернет-браузера Internet Explorer. Єврокомісія направила Microsoft так звану "заяву про заперечення", зажадавши від компанії усунути антимонопольні порушення та ввести в нову операційну систему Windows 8 опцію вільного вибору браузера, встановлюваного за замовчуванням.

Місяцем раніше Єврокомісія провела обшуки у сміттєпереробних компаніях ЄС, запідозривши їх у картельній змові. Конкретні компанії і держави, у яких вони працюють, не розголошувалися. Відомо стало лише те, що вони зайняті утилізацією старих батарей і збором свинцю для подальшої переробки. "У комісії є підстави вважати, що компанії могли порушувати ст.101 договору про функціонування Євросоюзу, яка забороняє створення картелів і дискримінаційну політику", - йшлося в повідомленні ЄК.

Нагадаємо також, що на початку вересня ц.р. Єврокомісія почала антимонопольне розслідування відносно "Газпрому" - за підозрою у зловживанні панівним становищем у Центральній і Східній Європі. ЄК зацікавили три випадки порушення конкуренції. Зокрема, російська компанія, імовірно, розділила ринок газу, ускладнивши вільні поставки до країн - членів Євросоюзу. Крім того, "Газпром" міг перешкоджати диверсифікації поставок газу. Нарешті, компанія могла встановлюватися несправедливі ціни для своїх клієнтів, пов'язуючи їх із цінами на нафту, зазначали в ЄК.

Читайте також: ЄК підтримує введення податку на фінансові транзакції, - Баррозу

Наприкінці травня ц.р. стало відомо, що найбільшій у світі інтернет-компанії Google загрожує рекордний штраф - до 3,8 млрд дол., якщо вона не змінить систему пошуку. Єврокомісія направила компанії лист з вимогою усунути порушення, в результаті яких перевагу на шкоду конкурентам отримують власні продукти компанії.

Пізніше, в середині жовтня, претензії на адресу Google озвучило й Національне агентство Франції з інформаційних і комп'ютерних технологій (CNIL). Від імені всього Євросоюзу агентство зажадало від Google зміни політики в галузі захисту інформації. Повідомлялося, що Європа готова чекати чотири місяці, в іншому випадку IT-гігантові можуть загрожувати санкції.

Крім того, на адресу Google лунали й інші звинувачення. Так, влада США підозрює інтернет-гіганта в нечесній конкуренції. Федеральна комісія з торгівлі США навіть заявила, що може рекомендувати уряду почати судовий розгляд з IT-гігантом.