ua en ru

Єврокомісія вивчає можливість випуску облігацій єврозони

Автор: RBC.UA
Європейська комісія продовжує вивчати питання про доцільність випуску облігацій єврозони, і офіційні заяви з цього приводу будуть пізніше. Про це повідомили сьогодні представники вищого органу виконавчої влади Євросоюзу. За їхніми словами, зараз Єврокомісія проводить аналіз ситуації за запитом Європейського парламенту та влади Євросоюзу і пізніше представить розгорнуту доповідь на цю тему, передає Reuters.

Європейська комісія продовжує вивчати питання про доцільність випуску облігацій єврозони, і офіційні заяви з цього приводу будуть пізніше. Про це повідомили сьогодні представники вищого органу виконавчої влади Євросоюзу. За їхніми словами, зараз Єврокомісія проводить аналіз ситуації за запитом Європейського парламенту та влади Євросоюзу і пізніше представить розгорнуту доповідь на цю тему, передає Reuters.

Відповідаючи на питання, чи буде представлений також проект впровадження та функціонування облігацій зони євро, представники Єврокомісії відзначили, що комісія зробить це тільки у випадку, якщо визнає необхідним, і тільки після того, як оприлюднить доповідь.

У Європі поки немає єдності в думках щодо випуску облігацій зони євро, що багато аналітиків вважають дієвим виходом з боргової кризи, що охопила регіон. Раніше на цьому тижні лідери провідних економік ЄС - Франції та Німеччини - повідомили, що не підтримують ідею випуску облігацій. Відсутність у них ентузіазму щодо цієї ініціативи пояснюється тим, що у випадку подібної емісії, фінансове навантаження на країни з сильною економікою різко збільшиться. Нині Берлін і без того виступає головним донором периферійних країн ЄС, що перебувають на межі банкрутства.

Країни Єврозони, що вже відчули на собі тиск держборгу, виступають за випуск спільних облігацій. Так, в Італії вважають, що таке рішення зніме напруження на фінансових ринках і допоможе відновити довіру інвесторів.

Нагадаємо, що про єдині облігації Єврозони, як механізм уникнення кризи і порятунку євро раніше заявляв американський фінансист Джордж Сорос. «Інакше євро впаде. І його крах завдасть банківській системі таких збитків, що навіть неможливо підрахувати», - сказав Сорос. Також, на його думку, ще один захід, на який може і повинна піти єврозона під керівництвом Німеччини, - збільшення Європейського фонду фінансової стабільності (European Financial Stability Facility - EFSF). Раніше про необхідність збільшення розмірів стабфонду EFSF заявляв Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу.

Про ризики для світової економіки, несе нині зона євро заявляв також Президент Світового банку Роберт Зеллік.

Випуск єдиних облігацій - це створення системи фінансових трансфертів, коли багаті країни Єврозони будуть субсидіювати бідніші.

Слід сказати, що Німеччина останнім часом стала делікатнішою в частині витрат, що країна несе у зв'язку з борговими кризою. Зокрема, офіційні особи ФРН постійно висловлювали сумніви в ефективності масштабної допомоги Греції з боку ЄС. Зрештою, Німеччина і Франція узгодили програму допомоги Греції, але це було зроблено, скоріше, заради порятунку євро. Крім того, чимало німецьких банків є власниками грецьких облігацій.