ua en ru

Єврокомісар: влада в Україні має забезпечити рівність і прозорість у судових процесах

Автор: RBC.UA
Комісар Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що у своїх контактах з українською владою він сповнений рішучості наголошувати на потребі забезпечити максимальну рівність, прозорість та справедливість у розслідуваннях, судових переслідуваннях та судових процесах.

Комісар Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що у своїх контактах з українською владою він сповнений рішучості наголошувати на потребі забезпечити максимальну рівність, прозорість та справедливість у розслідуваннях, судових переслідуваннях та судових процесах. Про це Фюле сказав під час зустрічі з заступником голови партії «Батьківщина» Григорієм Немирєю, повідомляє прес-служба єврокомісара

Фюле запевнив, що уважно спостерігає за останніми тривожними подіями у справах проти Тимошенко та інших членів колишнього уряду України.

Фюле та Немиря також обговорили події у відносинах між Європейським Союзом (ЄС) та Україною. За словами єврокомісара, в ЄС хотіли б завершити цього року переговори щодо Угоди про асоціацію та глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Єврокомісар наголосив, що реалізація Плану дій щодо лібералізації візового режиму, представленого на останньому Саміті Україна-ЄС в листопаді 2010 р., вимагає ухвалення парламентом важливих законодавчих заходів для забезпечення необхідних стандартів.

Нагадаємо, 23 червня Європейська народна партія (ЄНП) прийняла декларацію, де висловила стурбованість зловживаннями кримінальним правосуддям в політичних цілях в Україні. Члени ЄНП вважають, що авторитарні дії української влади можуть підірвати європейські прагнення України.

22 червня, 29 членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) оприлюднила заяву, в якій говорилося, що затримання в Україну великої кількості українських опозиційних політиків, колишніх членів уряду за звинуваченнями, які є, по-суті, політичними, є неприйнятним.

Ще раніше, 9 червня, Європарламент прийняв резолюцію в якій висловив стурбованість зростанням вибіркового переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів, зокрема, у випадках Тимошенко і Луценко.

Слід зазначити, Янукович, виступаючи на сесії ПАРЄ в Страсбурзі 21 червня, заявив, що для України є дуже важливим і принциповим виконання тих зобов'язань, які брала наша країна перед Радою Європи.

Президент також підкреслив, що кримінальні справи проти колишніх високопосадовців не мають політичного підтексту.