ua en ru

Комісія з ядерного регулювання США: У басейні з відпрацьованим паливом на АЕС "Фукусіма-1" не залишилося води

Автор: RBC.UA
У басейнах з відпрацьованим паливом третього і четвертого реакторів на атомній електростанції "Фукусіма-1" не залишилося більше води, заявив голова Комісії з ядерного регулювання США (NRC) Грегорі Яцко.

У басейнах з відпрацьованим паливом третього і четвертого реакторів на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма-1" не залишилося більше води, заявив голова Комісії з ядерного регулювання США (NRC) Грегорі Яцко, повідомляє РБК.

"Ми вважаємо, що вторинна захисна оболонка була знищена і води в басейні з відпрацьованим паливом більше немає", - повідомив Г.Яцко в конгресі США.

За його словами, "рівні радіації в районі АЕС зараз надзвичайно високі".

Тим часом оператор АЕС Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) намагається підвести до АЕС нову лінію електропередачі, щоб забезпечити енергією систему охолодження реакторів і сховищ відпрацьованого ядерного палива.

Повідомляється, що ЛЕП буде "скоро запущена", проте точні терміни не називаються.

Зараз до станції підігнали поліцейський автомобіль з водометом. Японські енергетики вважають, що зуміють з його допомогою залити водою басейн з відпрацьованим паливом, не піддаючи ризику життя людей.

Раніше сьогодні комісар з енергетики Європейського союзу (ЄС) Гюнтер Еттінгер у своєму зверненні до Європарламенту попередив про можливе погіршення обстановки на АЕС "Фукусіма-1" і наближення ядерної катастрофи в найближчі години.

"Паніки поки немає, проте Токіо з його 35 млн жителів є найбільшим мегаполісом у світі", - підкреслив Г.Еттінгер, додавши, що ситуація на японській АЕС "вийшла з-під контролю". Однак у той же час, за словами офіційного представника Г.Еттінгера, думка єврокомісара не ґрунтується на яких-небудь конкретних даних.

У свою чергу, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що ситуація на японській АЕС "Фукусіма-1" поки не вийшла з-під контролю.

Голова агентства додав, що робота з відновлення безпеки на реакторах АЕС ведеться з максимальною інтенсивністю. "Поки рано говорити про те, що ситуація вийшла з-під контролю", - заявив Ю.Амано, який планує 17 березня 2011 р. особисто відвідати Японію і отримати інформацію про те, що відбувається з перших рук.

Раніше сьогодні повідомлялося, що японські військові відмінили операцію по охолодженню четвертого енергоблоку атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма-1" водою з вертольотів. Це пов'язано з високим радіаційним фоном поблизу реактора.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано заявив, що ведуться приготування для подачі води в реактор з землі.

Раніше на АЕС «Фукусіма-1» в повітря були підняті вертольоти, які заливали реактори водою.

Рівень радіації на АЕС в Фукусіма досяг 10 мілізіверт на годину, що вважається вкрай небезпечним показником. Вважається, що при тривалому знаходженні (близько 100 годин) при такому рівні радіації серйозно підвищується ризик ураження променевою хворобою. Менше перебування в небезпечній зоні збільшує шанс появи ракових захворювань. Раніше повідомлялося, що протягом всієї ночі рівень радіації на аварійній АЕС змінювався від 2 до 6 мілізіверт.

Раніше, оператор АЕС Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) змушений був перервати роботи на півтори години у зв'язку із загорянням на четвертому енергоблоці і підвищенням рівня радіації на АЕС.

Нагадаємо, в Японії 11 березня 2011 р. сталася серія землетрусів, магнітуда найсильнішого склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Це найпотужніший землетрус у Японії з XIX століття. Підземні поштовхи і подальше цунамі завдали величезних збитків північно-східним районам країни. За даними Національного поліцейського управління країни, загинули або пропали безвісти більше 10 тис. чоловік. Крім того, режим надзвичайного стану введений на атомному комплексі в Фукусіма (станції "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2"), де відбулося вже кілька вибухів і пожежа, триває витік радіації.