Єврокомісар: Хорватія в 2013 р. увійде до складу Євросоюзу

П'ятниця 10 червня 2011 13:02
Автор: RBC.UA
Єврокомісія прийме Хорватію до складу Європейського союзу (ЄС) в 2013 р., повідомила комісар ЄС з юстиції Вівіан Редінг.

Єврокомісія прийме Хорватію до складу Європейського союзу (ЄС) в 2013 р., повідомила комісар ЄС з юстиції Вівіан Редінг, передає РБК з посиланням на Associated Press.

За словами Редінг, Єврокомісія планує рекомендувати країнам-учасницям ЄС завершити переговори про вступ Хорватії до складу групи. Рішення викликане успішної реформою хорватської законодавчої системи.

Хорватія розпочала переговори про вступ в ЄС у жовтні 2005 р. Якщо сторони домовляться про приєднання країни до союзу, Хорватія стане другою (після Словенії) державою в ЄС, що раніше входили до складу Югославії, і 28-мим його повноправним членом.

Нагадаємо, що основною перепоною на шляху Хорватії в ЄС була суперечка зі Словенією про лінію морського кордону в Піранській затоці Адріатичного моря. Хорватія наполягала на проведенні кордону по середині бухти, а Любляна побоювалася, що в такому разі для неї буде закрито вихід до відкритого моря. Свого часу конфлікт призвів до того, що Словенія заблокувала початок переговорів про вступ Хорватії в ЄС. Але у підсумку дві країни зуміли домовиться, що і розблокувало переговорний процес.

У даний момент в Євросоюзі стурбовані ситуацією з оргзлочинністю і боротьбою з корупцією в Хорватії. За словами єврочиновників, Загреб не докладає достатньо зусиль у цьому напрямку. У той же час прем'єр-міністр Хорватії Ядранка Косор запевнив ЄС, що в країна позбудеться «недоторканних».

На сьогоднішній день крім Хорватії статус кандидата мають Ісландія, Македонія і Туреччина. Країни Західних Балкан - Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, знаходяться в списку потенційних кандидатів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся