Єврокомісар: ЄС виділить Україні 470 млн євро на підтримку реформ

Вівторок 04 жовтня 2011 08:01
Автор: RBC.UA
Європейський союз (ЄС) схвалив виділення в 2011-2013 рр.. Україні 470 млн євро на підтримку реформ. Про це повідомив єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гухт, який був присутній у Варшаві на семінарі з питань розвитку торгівлі, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Європейський союз (ЄС) схвалив виділення в 2011-2013 рр.. Україні 470 млн євро на підтримку реформ. Про це повідомив єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гухт, який був присутній у Варшаві на семінарі з питань розвитку торгівлі, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

"Дозвольте мені додати, що ми підтримуємо економічні реформи України нашими гаманцями і через ці переговори (про асоціацію). ЄС виділив 470 млн євро Україні на період 2011-2013 рр.. Значна частина з них призначена для реформ, необхідних для реалізації угод про асоціацію та вільної торгівлі", - сказав де Гухт.

Чиновник припустив, що переговори з Україною незабаром завершаться, а обрана модель співпраці може бути використана іншими країнами - учасницями "Східного партнерства".

Нагадаємо, 30 вересня у Варшаві під час саміту «Східне партнерство» Президент України Віктор Янукович обговорював з представниками країн ЄС питання про асоціацію України з ЄС та створення Зони вільної торгівлі. Тоді він заявив, що Україна сподівається, що в тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС. Також Янукович сказав, що європейська комісія відзначає прогрес у питаннях співпраці України та Євросоюзу. Крім цього, за словами Януковича, в питанні про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) залишається кілька неузгоджених питань щодо деяких груп товарів. Глава держави ще раз наголосив, що Україна планує провести громадське обговорення щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС та активно залучити до цієї дискусії національних товаровиробників.

Зазначимо, 27 вересня прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров заявив, що переговори про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом будуть завершені в жовтні 2011 р.

26 вересня Рада ЄС підтримала укладення угоди з Україною про ЗВТ в найкоротші терміни - до грудня поточного року.

23 вересня керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії Філіп Куїссон заявив, що Євросоюз сподівається підписати торгову угоду з Україною до кінця року, незважаючи на побоювання з приводу енергетичної політики, сільського господарства та корупції.

Нещодавно міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україні досягла позитивних результатів у переговорному процесі з аграрних питань зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Також повідомлялося, що Євросоюз погодився скасувати субсидії на виробництво сільськогосподарської продукції, що експортується в Україну.

Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв висловив впевненість, що "остаточну крапку" в переговорах Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі, буде поставлено під час саміту Україна-ЄС, що запланований на 15 грудня 2011 р. Про такі ж терміни заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, зазначивши, що є зв'язок між підписанням угод з ЄС і процесом над екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Зазначимо, глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра виступив з жорсткою критикою судового процесу над Юлією Тимошенко.

Раніше комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле зазначив, що ЄС пропонує Україні не звичайний договір про ЗВТ, а створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. У той же час він заявив, що навіть підписання договору про асоціацію не гарантує Україні членства в ЄС.

Слід зазначити, що раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив про те, договори про ЗВТ з ЄС та асоційоване членство України в ЄС не будуть роз'єднані.

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію". 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся