Євро-2008: Збірна Росії вийшла в плей-офф

На Чемпіонаті Європи з футболу відбулися останні матчі в групі D. Збірна Росії обіграла збірну Швеції з рахунком 2:0 і вийшла в плей-офф, а іспанці в останні хвилини вирвали перемогу у греків – 2:1.

На Чемпіонаті Європи з футболу відбулися останні матчі в групі D. Збірна Росії обіграла збірну Швеції з рахунком 2:0 і вийшла в плей-офф, а іспанці в останні хвилини вирвали перемогу у греків – 2:1. Шведам для виходу в плей-офф було досить і нічиєї в матчі з Росією, в той час, як росіянам потрібна була лише перемога. І вже із стартових хвилин стало зрозуміло, що підопічні Гуса Хілінка налаштовані дуже рішуче. Почали росіяни матч дуже могутньо і відразу ж притиснули суперника до їх воріт. Активним був Аршавін, який раз по раз "прорізав" на швидкості оборону шведів, непогано виглядали Зирянов, Білялетдінов, Жирков. А на 24-ій хвилині поєдинку перевага збірної Росії утілилася в забитий гол: Анюков справа відпасував точно на ногу Павлюченку і форвард московського "Спартака одним ударом відправив м'яч до воріт Ісакссона. Буквально відразу ж шведи могли відігратися, проте удар Ларссона прийняла на себе хрестовина. Проте це був лише епізод, оскільки підопічні Гуса Хідінка і не думали зупинятися. Двічі небезпечно бив по воротах Жирков, небезпечно підключався до атаки Білялетдінов, а після удару Павлюченка шведів врятувала щаблина. Після цього гра трохи заспокоїлася і на перерву команди пішли з рахунком 1:0 на користь Росії. У другому таймі було зрозуміло, що росіяни діятимуть на контратаках і вже перша ж з них привела до другого гола: Жирков, отримавши м'яч в центрі поля, протягнув його до штрафної і відправив на вільного Аршавіна, якому залишалося тільки підставити ногу. Шведи великими силами пішли вперед, проте все, на що вони були здатні – це банальні навіси в штрафний майданчик росіян, які ставали легкою здобиччю захисників і воротаря. В той же час підопічні Гуса Хідінка могли ще неодноразово збільшувати рахунок, проте в одному з епізодів шведів врятувала штанга, а ще в декількох випадках точність підводила форвардів. Як би там не було, росіяни перемогли в цьому матчі з рахунком 2:0 і вийшли в плей-офф. У іншому матчі цієї групи вже екс-чемпіони Європи греки програли з рахунком 1:2 іспанцям. Наставник збірної Іспанії міг собі дозволити випустити резервний склад, оскільки задачу виходу в плей-офф його команда вирішила заздалегідь. І в першому таймі цим скористалися греки, коли на 42-ій хвилині Харістеас відкрив рахунок. Другий тайм пройшов під диктовку збірній Іспанії і через 15 хвилин після відновлення гри де ла Ред зрівняв рахунок. А за 2 хвилини до фінального свистка Гуіса приніс іспанцям перемогу. Турнірна таблиця в групі D після зіграних матчів: 1. Іспанія – 3 гри / 9 очок 2. Росія – 3 / 6 3. Швеція – 3 / 3 4. Греція – 3 / 0 Чвертьфінальні пари виглядають так: Португалія – Німеччина (матч відбудеться 19 червня) Хорватія – Туреччина (20 червня) Голландія – Росія (21 червня) Іспанія – Італія (22 червня).