ua en ru

ЄЦБ викупив держоблігацій країн-членів ЄС на 14,3 млрд євро

Автор: RBC.UA
Європейський центробанк витратив минулого тижня 14,3 млрд євро (20,6 млрд дол.) на купівлю держоблігацій. Відповідну інформацію розповсюдила вчора прес-служба ЄЦБ, відзначивши, що ця міра була спрямована на підтримку стабільності держав зони євро.

Європейський центробанк витратив минулого тижня 14,3 млрд євро (20,6 млрд дол.) на купівлю держоблігацій. Відповідну інформацію розповсюдила вчора прес-служба ЄЦБ, відзначивши, що ця міра була спрямована на підтримку стабільності держав зони євро, відзначає Associated Press.

Тижнем раніше Центробанк викупив папери на суму 22 млрд дол. (32 млрд євро). Таким чином, за два тижні волатильності і нервозності світових ринків ЄЦБ довелося витратити на викуп держоблігацій більше 50 млрд дол.

Вперше ЄЦБ вдався до програми викупу держоблігацій в травні 2010 р., коли на допомогу Греції було витрачено 16,5 млрд євро.

В результаті превентивних дій ЄЦБ високі процентні ставки по держоблігаціях Італії та Іспанії знизилися. Проте, на думку експертів, банку доведеться продовжувати активні дії на ринку облігацій протягом ще декількох тижнів.

Раніше в ЄЦБ пройшла нарада про необхідність викупу державних боргових паперів Італії. Як повідомили джерела, банк готовий провести значні інтервенції на ринках, щоб запобігти поглибленню кризи в єврозоні.

Відзначимо, 21 серпня ц.р. канцлер ФРН Ангела Меркель висловилася проти введення єврооблігацій, однак не виключила можливість подібного кроку в майбутньому. "Вихід із сьогоднішньої кризи за допомогою євробондів неможливий. Поява загальноєвропейських облігацій зараз - неправильний шлях", - сказала вона.

На думку канцлера, всі європейські країни повинні прагнути до підвищення конкурентоспроможності. Крім того, Меркель зазначила, що єврогрупі необхідно ще більш тісно співпрацювати в сфері фінансово-економічної політики.

Раніше, 19 серпня ц.р. представники Європейської комісії (ЄК) заявили, що ЄК продовжує вивчати питання про доцільність випуску облігацій єврозони.

Варто зазначити, що в Європі поки немає єдності в думках щодо випуску облігацій зони євро, який багато аналітиків вважають дієвим виходом з боргової кризи, що охопила регіон. Країни Єврозони, які вже випробували на собі тиск держборгу, також виступають за випуск спільних облігацій. Так, в Італії вважають, що таке рішення зніме напруженість на фінансових ринках і допоможе відновити довіру інвесторів.

У той же час, лідери провідних економік ЄС - Франції та Німеччини не підтримують ідею випуску облігацій. Відсутність у них ентузіазму щодо цієї ініціативи пояснюється тим, що в разі подібної емісії, фінансове навантаження на країни з сильною економікою різко збільшиться. В даний час Берлін і так виступає головним донором периферійних країн ЄС, що стоять на межі банкрутства.

Випуск єдиних облігацій - це створення системи фінансових трансфертів, коли багаті країни єврозони будуть субсидіювати бідніші.