ru ua

ЄЦБ варто знизити відсоткову ставку, - Лагард

Автор: RBC.UA
Глава МВФ Крістін Лагард в рамках свого візиту до Ірландії піддала завуальованій критиці дії Європейського Центробанку. Зокрема, вона заявила, що ЄЦБ варто продовжити зниження процентних ставок і "закрити очі" на більш високі темпи інфляції.

Глава МВФ Крістін Лагард в рамках свого візиту до Ірландії піддала завуальованій критиці дії Європейського Центробанку. Зокрема, вона заявила, що ЄЦБ варто продовжити зниження процентних ставок і "закрити очі" на більш високі темпи інфляції, повідомляє "Росія 24".

У своєму виступі Лагард зазначила, що незважаючи на певне поліпшення ситуації на фінансових ринках Європи, ЄЦБ має продовжити зниження процентної ставки.

Варто нагадати, що на засіданні у четвер, 7 березня, глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив про збереження процентної ставки на колишньому рівні - 0,75%.

"Монетарна політика ЄЦБ повинна продовжувати підтримувати відновлення європейської економіки. Ми вважаємо, що в цьому плані Європейський Центробанк міг би продовжити курс по зниженню процентної ставки. На мій погляд, фінансова влада повинні домогтися більш збалансованого стану економіки. Це означає більш високі темпи зростання в південній частини єврозони і більш високих темпів інфляції в таких країнах як Німеччина", - зазначила Лагард.

Читайте також: ЄЦБ погіршив прогноз по економічному зростанню єврозони на 2013-2014 рр

Крім того, вона зазначила, що європейським лідерам не варто ставити питання зниження дефіциту бюджету вище всіх інших завдань, щоб не нашкодити відновленню економіки.

На її думку, поліпшення настроїв на фінансових ринках поки що не трансформується в створення нових робочих місць та підвищення доходів пересічних європейців.

Зазначимо, що на вчорашньому засіданні ЄЦБ, його глава Маріо Драгі заявив, що ЄЦБ погіршив прогнози щодо зростання ВВП зони обігу євро в 2013-2014 рр.., але залишив прогноз щодо інфляції без змін.

У 2013 р. ЄЦБ очікує динаміку економічного зростання в єврозоні від мінус 0,9% до плюс 0,1%. Таким чином, ЕЦБ знизив верхню межу діапазону, опустивши її на 0,2 процентного пункту. У попередньому прогнозі від 6 грудня 2012 р. ЕЦБ повідомив, що очікує динаміку економічного зростання в єврозоні в 2013 р. в діапазоні від мінус 0,9% до плюс 0,3%.

Читайте також: ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%

ЄЦБ також знизив прогнози по економічному зростанню на 2014 р., повідомивши, що очікує зростання ВВП в діапазоні 0,0-2,0% у наступному році. Раніше ЄЦБ прогнозував зростання економіки зони євро на 0,2-2,2% в 2014 р.

Раніше глава ЄЦБ Маріо Драгі відзначав, що економіка країн єврозони почне відновлюватися в другій половині 2013 р. Найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.

Віце-президент ЄЦБ Вітор Констанціо також заявляв, що країни Європи можуть почати відновлення до середини 2013 р., проте перехід до повсюдного економічному зростанню в рамках регіону стане помітний лише до початку 2014 р.

Читайте також: ВВП єврозони в 2012 р. знизився на 0,6%

А ось в Єврокомісії ситуацію оцінюють більш песимістично - рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнювати темпи скорочення бюджетного дефіциту.

Зазначимо, що в 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.
Торік сукупний ВВП 17 країн єврозони скоротився на 0,6%. Що стосується 2013 р., то в Брюсселі вважають, що втрати складуть ще 0,3%. Тільки в майбутньому році зростання почне відновлювати (1,4%). При цьому падіння ділової активності буде супроводжуватися збільшенням безробіття, вже в поточному році її рівень перевищить 12%, а це 19 млн жителів Європи. Тим часом, найбільш постраждалі від кризи країни через режим економії та масових звільнень балансують на межі соціального вибуху.