ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 1%

Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку без змін - на рівні 1%, говориться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це збіглося з прогнозами аналітиків.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку без змін - на рівні 1%, говориться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це збіглося з прогнозами аналітиків, повідомляє РБК.

Після сьогоднішнього рішення базова ставка ЄЦБ знаходиться на незмінному рівні в 1% вже більше року.

Аналітики не чекають зміни монетарного курсу ЄЦБ як мінімум до початку 2011г. Інфляція в єврозоні стабільно нижче за 2-процентний орієнтир центробанку, що дозволяє йому продовжувати м'яку грошово-кредитну політику.

Нагадаємо, на початку серпня ц.р. ЄЦБ також ухвалив рішення залишити ставки рефінансування без змін.

Тоді, коментуючи рішення ЄЦБ, головний економіст Barclays Capital Deutschland Торстен Поляйт висловив думку, що це веде до притоку позичальників, які потім знаходять дуже вигідні варіанти вкладення коштів. Т.Поляйт упевнений, що повернення облікової ставки на звичайний рівень може виявитися для гравців ринку справжнім шоком, оскільки рентабельність багатьох інвестицій буде суперечливою. Крім того, економіст вважає, що наразі низка інвестицій зроблено завдяки низькому рівню облікової ставки, а не внаслідок наявності перспективи стабільного доходу. У результаті дешеві гроші стають імпульсом не тільки до збільшення обсягу малоперспективних інвестицій, але і підштовхують збільшення споживання. В результаті знижується частка доходу населення, що направляється на накопичення, що веде до спотворення всієї виробничої структури економіки.

В свою чергу, економіст з Commerzbank Ральф Сольвен заявив, що ЄЦБ мислить швидше короткостроковими, ніж середньостроковими категоріями, намагаючись за допомогою низької облікової ставки мінімізувати ризики економічного спаду. Проте покупка такого «страхового полісу» має свою ціну: ризик нової переоцінки активів і загроза інфляції. «Якщо ЄЦБ у своїх розрахунках помилиться, йому доведеться стрімко піднімати облікову ставку», - сказав Р.Сольвен.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся