ua en ru

ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні 0,75%, йдеться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це рішення співпало з очікуваннями більшості аналітиків.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні 0,75%, йдеться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це рішення співпало з очікуваннями більшості аналітиків.

Минулого місяця ставка також залишилася незмінною. ЄЦБ знизив облікову ставку до нового історичного мінімуму 0,75% з 1,0% 5 липня 2012 р.

Раніше сьогодні Банк Англії залишив базову ставку без змін на рівні 0,5%. Рівень є історично мінімальним.

Читайте також: ЄЦБ варто знизити процентну ставку, - Лагард

Крім цього регулятор прийняв рішення зберегти колишній обсяг програми купівлі активів на рівні 375 млрд фунтів стерлінгів (562 млрд дол.). Більшість економістів, опитаних Bloomberg, не очікували зміни розміру програми кількісного пом'якшення.

Вранці Банк Японії оголосив про агресивні заходи щодо стимулювання економіки. ЦБ країни буде проводити програму викупу активів стільки, скільки потрібно, причому обсяги її розширені. Крім обсягів розширений і список паперів, які буде викуповувати регулятор. Туди увійшли державні облігації з усіма строками погашення та біржові фонди ETF.

Цікаво подивитися тепер на японських експортерів, які стають менш конкурентними за рахунок сильного ослаблення ієни. Банк Японії має намір домогтися інфляції 2%, усунувши тим самим тривалу дефляцію в країні.

Читайте також: ЄЦБ погіршив прогноз економічного зростання єврозони на 2013-2014 рр

Пізніше очікується прес-конференція глави ЄЦБ Маріо Драгі (на фото), на якій він розповість про ситуації на Кіпрі. Інтрига полягає не в тому, що ЄЦБ буде якось впливати на ситуація з острівною державою додатково. Швидше цікаво буде почути відповіді на питання щодо прецеденту з податками на депозити.

Вчора повідомлялося, що споживчі ціни в єврозоні в березні 2013 р. зросли на 1,7% у річному вираженні, що передбачає уповільнення порівняно з лютневими значеннями, коли інфляція становила 1,8%. У березні Драгі озвучив прогноз, згідно з яким інфляція цього року складе 1,6%.

На думку Драгі, економіка країн єврозони почне відновлюватися у другій половині 2013 р. Найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.

А ось в Єврокомісії ситуацію оцінюють більш песимістично - рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнити темпи скорочення бюджетного дефіциту.

Читайте також: Периферійні країни єврозони зайняли рекордні з початку кризи 28,2 млрд євро

Зазначимо, що в 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.