ua en ru

ЄЦБ зберіг ключову ставку рефінансування на рівні 1%

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) зберіг ключову ставку рефінансування на рекордно низькому рівні 1,0% річних, як і очікувала більшість аналітиків. Депозитна ставка залишилася на рівні 0,25%.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) зберіг ключову ставку рефінансування на рекордно низькому рівні 1,0% річних, як і очікувала більшість аналітиків. Депозитна ставка залишилася на рівні 0,25%, повідомляє РБК daily.

При цьому голова ЄЦБ Жан-Клод Тріше підкреслив, що його відомство буде пильно стежити за інфляційними ризиками. У лютому інфляція в зоні євро сягнула 2,4%, тоді як ЄЦБ очікував лише 2%.

Ж.-К.Тріше також повідомив, що базова процентна ставка може бути підвищена вже на найближчому засіданні ради банку в квітні. За його словами, цей захід повинен допомогти приборкати інфляцію.

"Позиція ради керуючих полягає в тому, що можливе підвищення процентних ставок на наступному засіданні", - заявив Ж.-К.Тріше на прес-конференції в четвер. Втім, як підкреслив глава ЄЦБ, це не обов'язково стане початком цілої серії підвищень.

"Посилення пильності є виправданим для контролю за зростаючими ризиками для цінової стабільності", - сказав він. Втім, саме цю традиційну і розпливчату фразу Ж.-К.Тріше вимовляв неодноразово в 2005-2007 рр. протягом попереднього циклу жорсткості грошової політики. Тому тепер ці слова сприймаються аналітиками і ринками як свідчення того, що ставка обов'язково буде підвищена, навіть якщо глава ЄЦБ зараз заявив лише про можливість такого заходу.

Відзначимо, в кінці січня ц.р. Європейський центральний банк призупинив свою програму скупки держборгу країн зони євро. За весь час дії програми ЄЦБ викупив з ринку держпаперів на суму 76,5 млрд євро.

Перед повідомленням про припинення викупу ЄЦБ європейського держборгу стало відомо, що в січні інфляція в зоні євро прискорилася в відносно попереднього місяця з 2,2 до 2,4%, максимального рівня більш ніж за два роки. Це вище, ніж цільовий рівень ЄЦБ - «нижче, але близько 2%».

Нагадаємо, в травні 2010 р. ЄЦБ почав свою програму викупу державних боргів проблемних країн зони євро на піку грецької кризи. Центробанк ніколи не розкривав терміни дії програми і чиї саме папери він купує. Ринок переконаний, що він скуповував в основному грецькі, а пізніше ірландські та португальські держоблігації.

Раніше Ж.-К.Тріше закликав уряди держав ЄС зробити "квантовий стрибок" в бюджетній реформі і до "очищення" бюджетів своїх країн, щоб уникнути занурення в глибоку кризу. "Зараз не час для самозаспокоєння", - сказав Ж.-К.Тріше.