ua en ru

ЄЦБ прийняв рішення викуповувати італійські та іспанські держоблігації

Автор: RBC.UA
Фінансові лідери світових промислових націй пообіцяли вжити будь-яких необхідних заходів, щоб заспокоїти фінансові ринки, а Європейський центробанк вирішив викуповувати італійські та іспанські бонди, повідомляє Reuters.

Фінансові лідери світових промислових націй пообіцяли вжити будь-яких необхідних заходів, щоб заспокоїти фінансові ринки, а Європейський центробанк вирішив викуповувати італійські та іспанські бонди, повідомляє Reuters.

Прагнучи заспокоїти ринки, лідери "Великої сімки" заявили, що мають намір продовжувати тісну співпрацю та "готові вжити заходів для підтримки стабільності і ліквідності на фінансових ринках".

США, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія повідомили, що в число цих заходів входять також спільні дії на валютних ринках, оскільки "безладні коливання... негативно впливають на економічну та фінансову стабільність".

ЄЦБ у неділю провів засідання, на якому обговорили нові заходи скорочення дефіциту і економічні реформи, про які оголосили Італія та Іспанія. Банк привітав ці заходи та заявив, що буде "активно здійснювати" програму викупу облігацій, спрямовану на боротьбу з борговою кризою в єврозоні. Джерело, близьке до Центробанку, сказало, що це означає, що банк готовий почати викуп облігацій цих двох країн.

Центробанк відновив програму викупу активів в четвер, але включив у список паперів, що купуються тільки незначну кількість ірландських та португальських бондів, очікуючи від Італії прийняття жорстких заходів економії.

ЄЦБ також привітав обіцянку Франції та Німеччини про те, що фонд допомоги єврозони візьме на себе зобов'язання по викупу облігацій, коли почне працювати, що, імовірно, відбудеться в жовтні. Раніше Німеччина та Франція зробили спільну заяву, де говорилося, що Європейський фонд фінансової стабільності незабаром зможе купувати державні облігації обтяжених боргами країн - Італії, Іспанії, Греції та Ірландії.

Нагадаємо, спочатку зустріч G7 повинна була відбутися в Марселі (Франція) на початку вересня 2011 р. Необхідність позачергових консультацій обумовлена ​​глибоким падінням світового фондового ринку, капіталізація якого протягом минулого тижня зменшилася на 2,5 трлн дол, а також безпрецедентним зниженням кредитного рейтингу США міжнародним рейтинговим агентством S&P, пояснили джерела.

15 липня ц.р. парламент Італії на тлі зростаючого занепокоєння щодо боргової кризи в зоні євро, схвалив пакет заходів економії розміром 48 млрд євро.

4 серпня 2011 р. ЄЦБ підтвердив активність програми викупу держоблігацій периферійних країн зони євро. Раніше ряд аналітиків, проаналізувавши останні коментарі керуючих ЄЦБ, припустили, що програма фактично була згорнута.

Вчора також заступники міністрів фінансів країн "великої двадцятки" (G20) обговорили у форматі телеконференції напружену ситуацію на фінансових ринках, бюджетно-боргову кризу в Європі, а також зниження кредитного рейтингу США аналітиками міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's.

З ініціативою проведення спеціальної наради міністрів фінансів країн "великої сімки" виступили президент Франції Ніколя Саркозі і глава уряду Італії Сільвіо Берлусконі. На думку двох лідерів, якщо за підсумками дискусій вдасться узгодити заходи щодо запобігання нового витка глобальної фінансової кризи, то на наступному етапі це питання повинні обговорити глави держав і урядів країн G8.