ua en ru

ЄЦБ не прийняв рішення про тривалість скупки держоблігацій

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) не виробив рішення про тривалість інтервенцій на вторинному ринку держоблігацій. Про це повідомив член виконавчого комітету організації Хосе Мануель Гонсалес-Парамо.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) не виробив рішення про тривалість інтервенцій на вторинному ринку держоблігацій. Про це повідомив член виконавчого комітету організації Хосе Мануель Гонсалес-Парамо, передає Reuters.

"ЄЦБ проводить політику скупки боргових паперів країн єврозони без будь-якого тиску з боку уряду цих країн. Нам потрібно визначити кінцеві терміни на даному напрямку, але я підкреслюю - тут немає урядового підґрунтя, ми, мабуть, найбільш незалежна фінансова установа в світі", - йдеться в заяві Гонсалеса-Парамо.

Вислів функціонера ЄЦБ можна розцінювати як відповідь на критику дій фінансового регулятора. Її супротивники виступають швидше за жорсткіший контроль інфляції, ніж розтрату коштів на вторинному ринку.

"Жоден центральний банк не зацікавлений в ціновій стабільності більше, ніж ЄЦБ", - прокоментував Гонсалес-Парамо ситуацію з нападками на взятий ЄЦБ курс.

Крім цього, він нагадав європейським лідерам "план 21 липня", підкресливши важливість нових правил гри в Євросоюзі. Нагадаємо, 21 липня 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад діючої програми на 110 млрд євро. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро, причому Європа виділить свою частину через стабілізаційний фонд EFSF на термін мінімум 15 років і за ставкою близько 3,5%.

Крім того, Гонсалес-Парамо торкнувся проблеми з боргами уряду Іспанії. Він закликав національне керівництво до більшої фінансової дисципліни і прискорення реформування економіки.

Нагадаємо, 6 вересня ц.р. член керуючої ради Європейського Центробанку (ЄЦБ) Маріо Драгі повідомив, що країни єврозони не повинні розраховувати на "вічну" програму викупу держоблігацій. "Програма (ЄЦБ) тимчасова і повністю стерилізована, і найголовніше, як зазначив (глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше), вона не може бути використана замість фундаментальних принципів бюджетної дисципліни", - сказав Драгі.

Драгі також додав, що країни зони євро не повинні покладатися тільки на Європейський стабілізаційний фонд (EFSF), так як він покликаний пом'якшити економічні проблеми, але не є довгостроковим рішенням".

ЄЦБ відновив у серпні скуповування державних паперів Італії та Іспанії після перерви у 19 тижнів, щоб обмежити зростання їх прибутковості і взяти під контроль вартість запозичень для країн, тим самим не допускаючи поширення кризи в єврозоні.

Проте багато хто боїться, що Італія не прийняла достатніх заходів для врегулювання величезного боргу, незважаючи на заяви лідерів країни про проведення серйозних економічних реформ.

В кінці січня ц.р. Європейський центральний банк призупинив свою програму скупки держборгу країн зони євро. За весь час дії програми ЄЦБ викупив з ринку держпаперів на суму 76,5 млрд євро. Перед повідомленням про припинення викупу ЄЦБ європейського держборгу стало відомо, що в січні інфляція в зоні євро прискорилася в відносно попереднього місяця з 2,2 до 2,4%, максимального рівня більш ніж за два роки. Ринок переконаний, що він скуповував в основному грецькі, а пізніше ірландські та португальські держоблігації.

Нагадаємо, в травні 2010 р. ЄЦБ почав свою програму викупу державних боргів проблемних країн зони євро на піку грецької кризи. Центробанк ніколи не розкривав терміни дії програми і чиї саме папери він купує.

Європейський центральний банк - центральний банк Євросоюзу і єврозони. У його штат входять представники всіх держав-членів ЄС. Банк повністю незалежний від інших органів ЄС. Головними функціями банку є вироблення і здійснення валютної політики єврозони, емісія банкнот євро, підтримка цінової стабільності в єврозоні, тобто забезпечення рівня інфляції не вище 2%, встановлення основних процентних ставок.