ua en ru

ЄЦБ не знижуватиме відсоткові ставки

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) не планує знижувати процентні ставки на своєму наступному засіданні, що відбудеться 6 жовтня ц. м. Таку позицію сьогодні висловив президент банку Жан-Клод Тріше, зазначивши, що ЄЦБ є "надійною опорою, що забезпечує стабільність і впевненість у неспокійний час", передає Reuters.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) не планує знижувати процентні ставки на своєму наступному засіданні, що відбудеться 6 жовтня ц. м. Таку позицію сьогодні висловив президент банку Жан-Клод Тріше, зазначивши, що ЄЦБ є "надійною опорою, що забезпечує стабільність і впевненість у неспокійний час", передає Reuters.

У той же час глава організації також додав, що ЄЦБ ніколи не вчиняв дій відносно процентних ставок відповідно до заздалегідь визначеної програми.

Після двох підвищень процентних ставок до рівня 1,5% у квітні та липні с. р. керівництво ЄЦБ дав зрозуміти, що подальшого підвищення поки не передбачається. Це дало деяким експертам підстави вважати, що готується зниження ставки.

Зазначимо, наступне засідання ЄЦБ стане останнім для Тріше. В кінці жовтня ц. р. пост президента банку займе Маріо Драгі, який нині очолює ЦБ Італії.

В останні кілька днів індекси на світових фондових ринках ростуть в очікуванні зниження облікової ставки ЄЦБ.

Раніше в Міжнародному валютному фонді заявляли, що підтримають Європейський центральний банк у разі зниження процентних ставок, незважаючи на уповільнення темпів економічного зростання в єврозоні.

У серпні 2011 р. глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше визнав, що темпи зростання ВВП країн єврозони дійсно сповільнилися в II кварталі.

ЄЦБ піднімав базову облікову ставку вже двічі з початку 2011 р., а саме у квітні та липні ц.р. Обидва рази ставка була піднята на 0,25 процентного пункту. На посилення монетарної політики ЄЦБ змушувала йти інфляція, що прискорювалася з початку року. Нагадаємо, що інфляція в єврозоні в лютому 2011 р. склала 2,4%, в березні - вже 2,6%, а в травні і червні 2011 р. розігналася до 2,7% (за даними європейського статистичного агентства Eurostat).

Незважаючи на те, що фактичні показники зі зростання споживчих цін у єврозоні в 2011 р. вийшли за межі встановленого для країн Євросоюзу (ЄС) цільового орієнтиру в 2%, після важких травня і червня інфляцію все ж вдалося стабілізувати на рівні 2,5% (споживчі ціни в зоні обігу єдиної європейської валюти (євро). У серпні 2011 р. в річному численні виросли на 2,5%).

Зниження ризиків інфляційного тиску буде сприяти утриманню ставки на поточному рівні протягом деякого часу, вважають економісти.

8 вересня Європейський центральний банк залишив облікову ставку без змін - на рівні 1,5%.

Хоча інфляція залишилася вище цільового рівня ЦБ на позначці 2,5% в серпні, побоювання про уповільнення зростання економіки настільки сильні, що фінансові ринки включають у ціни зниження процентних ставок у єврозоні вже в грудні 2011 р. При цьому деякі економісти не виключають, що це може відбутися ще раніше.

Європейський центральний банк - центральний банк Євросоюзу і зони євро. У його штат входять представники всіх держав-членів ЄС. Банк повністю незалежний від інших органів ЄС. Головними функціями банку є вироблення і здійснення валютної політики зони євро, емісія банкнот євро, підтримка цінової стабільності в єврозоні, тобто забезпечення рівня інфляції не вище 2%, встановлення основних процентних ставок.