ЄЦБ може знизити ставку рефінансування до рекордних 0,5% вже на наступному засіданні
Європейський центробанк (ЄЦБ) буде дотримуватися "стимулюючого курсу" монетарної політики настільки довго, наскільки це буде необхідно, не виключено, що протягом "тривалого часу", заявив член правління ЄЦБ Йорг Асмуссен (на фото).
Регулятор може знизити ставку рефінансування до рекордно низького рівня в 0,5% вже на наступному засіданні в поточному місяці, зазначив він. Крім того, ЄЦБ, ймовірно, продовжить програму надання необмеженої ліквідності до кінця року, передає Reuters.
Читайте також: ЄЦБ готовий ввести негативні депозитні ставки
Простір для маневру забезпечений зниженням рівня інфляції в квітні 2013 р. до рекордно низького рівня за три роки (1,2%), пояснив представник ЄЦБ.
Між тим курс монетарної політики, якої дотримується ЄЦБ, викликає нарікання з боку Німеччини. Напередодні міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле висловив думку, що центробанки надали занадто великий обсяг ліквідності фінансовим ринкам, а це може таїти в собі ризики, беручи до уваги низькі облікові ставки.
Він вважає, що за допомогою різних програм центробанки надали занадто великий обсяг ліквідності, продовжуючи утримувати облікові ставки на мінімальних рівнях. Шойбле зазначив, що необхідно пам'ятати про те, що облікові ставки покликані оптимізувати розподіл ресурсів. При цьому в разі якщо облікова ставка близька або дорівнює нулю, "щось не в порядку", - пояснив глава німецького Мінфіну.
Одночасно він зазначив, що великий обсяг ліквідності на фінансовому ринку не в змозі вирішити проблеми. "Ми маємо справу з ефектом плацебо", - вважає Шойбле.
Читайте також: ЄЦБ готовий знову знизити облікову ставку, - Драгі
На початку квітня глава ЄЦБ Маріо Драгі сказав, що всередині організації йдуть "широкі дискусії" щодо процентної ставки. Незважаючи на те, що вона знаходиться на рекордно низькому рівні, вона вище, ніж ставки в Японії (0%), США (0,25%) і Великобританії (0,5%).
Глава МВФ Крістін Лагард ще в березні заявила, що ЄЦБ варто продовжити зниження процентних ставок і "закрити очі" на більш високі темпи інфляції. У своєму виступі Лагард зазначила, що, незважаючи на певне поліпшення ситуації на фінансових ринках Європи, ЄЦБ повинен продовжити зниження процентної ставки.