ua en ru

ЄЦБ: Антикризові механізми в ЄС повинні бути негайно впроваджені

Автор: RBC.UA
Антикризові механізми, погоджені на саміті Євросоюзу в Брюсселі 29 червня, повинні бути негайно впроваджені, а програми фіскальної консолідації - продовжені. Про це повідомив сьогодні член керуючої ради ЄЦБ Крістіан Нуайє.

Антикризові механізми, погоджені на саміті Євросоюзу в Брюсселі 29 червня, повинні бути негайно впроваджені, а програми фіскальної консолідації - продовжені. Про це повідомив сьогодні член керуючої ради ЄЦБ Крістіан Нуайє, передає Reuters.

Він також закликав уряди європейських держав якнайшвидше ратифікувати всі угоди, пов'язані з роботою антикризових механізмів.

За словами Нуайє, Європейський центробанк (ЄЦБ) готовий робити подальші кроки, спрямовані на подолання європейської боргової кризи, в рамках мандата.

Відзначимо, 8 липня ц.р. міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що єдиний наглядовий орган в банківському секторі єврозони не буде створено в 2012 р. "До того як почне функціонувати механізм прямої допомоги банківському сектору, має запрацювати новий наглядовий орган. У свою чергу, його робота не буде запущена в цьому році. Це не дуже реалістично", - заявив Шойбле.

Раніше, 5 липня ц.р. глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драги, коментуючи рішення ЄЦБ скоротити ключові ставки, заявив, що економічне зростання в зоні обігу євро залишається слабким, а інфляційний тиск зменшився.

Нагадаємо, 29 червня ц.р. на саміті глав ЄС його учасники домовилися, що для реалізації нового підходу у вирішенні боргової кризи в єврозоні буде створено єдиний орган нагляду в банківському секторі, який буде функціонувати в тісній співпраці з ЄЦБ.

Дана ініціатива дозволяє використовувати кошти Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) і Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для рекапіталізації проблемних банків безпосередньо, в обхід держави.

Також за підсумками саміту ЄС лідери блоку затвердили також Пакт зростання та зайнятості Євросоюзу. Лідери ЄС також погодили пакет заходів вартістю близько 120 млрд євро, що сприятиме економічному зростанню. Вони зобов'язалися збільшити капітал ЄЦБ на 10 млрд євро, що має підвищити загальний обсяг кредитування на 60 млрд і фонду допомоги вразливим країнам. Ще 55 млрд євро "нашкребли" з невикористаних фондів ЄС і призначених для малих і середніх підприємств та зайнятості молоді. Як повідомлялося, рівень безробіття в єврозоні в травні 2012 р., за переглянутими даними, склав 11,1% порівняно з 11,0% у квітні ц.р.

Крім того, до цих пір не почав повноцінну роботу і ESM. Передбачалося, що договір про ESM буде ратифіковано до 1 липня 2012 р., проте пізніше крайній термін було перенесено на 9 липня через затримки з ратифікаційними процедурами в ряді країн єврозони, включаючи Німеччину, де законність ESM повинен спочатку підтвердити конституційний суд. Постійна антикризовий фонд ESM обсягом 500 млрд євро вступить в силу за умови схвалення його країнами, на частку яких припадає 90% статутного капіталу єврозони в Європейському центральному банку.