ФДМУ: ESU запропонувала за "Укртелеком" на 10 грн більше за стартову ціну

ТОВ ESU запропонувало за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн. Про це йшлося в пропозиції компанії щодо покупки "Укртелекому", заявила РБК-Україна прес-секретар Фонду держмайна України (ФДМУ) Ніна Яворська.

ТОВ ESU запропонувало за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн. Про це йшлося в пропозиції компанії щодо покупки "Укртелекому", заявила РБК-Україна прес-секретар Фонду держмайна України (ФДМУ) Ніна Яворська.

Вона додала, що "нижче цієї цифри ми підприємство вже не продамо". Стартова ціна 92,79% акцій "Укртелекому" становила 10,5 млрд грн.
Також Н.Яворська повідомила, що ESU має намір інвестувати 450 млн грн на розвиток оператора протягом 5 років після його придбання. "Це не вся сума, це тільки та, про яку йшлося в ході вивчення інвестпропозиції", - сказала вона.

Представник ФДМУ повідомила, що ESU має намір "вкласти у розвиток підприємства, збереження частки на ринку фіксованого зв'язку і розвиток Інтернет".

Відзначимо, 22 грудня ФДМУ оголосив конкурс з відбору оцінювача 92,791% акцій ВАТ "Укртелеком". Незалежна оцінка проводиться у зв'язку з тим, що на конкурс надійшла заявка лише від одного покупця. Конкурс відбудеться у Фонді держмайна України 6 січня 2011 р. о 14:00.

Днем раніше голова ФДМУ Олександр Рябченко заявив, що торгів з приватизації "Укртелекому" не буде, так як заявку подав один учасник-дочірня компанія австрійського концерну Epic ESU. Також О.Рябченко заявив, що компанія Epic є "фінансовим інвестором".

За словами О.Рябченка, до повного виконання інвестиційних зобов'язань ESU не зможе продати належні їй акції "Укртелекому" у разі їх купівлі. Однак, за його словами, якщо Epic продасть саму компанію ESU, то дозволу АМКУ на продаж акцій "Укртелекому" не треба.

О.Рябченко також зазначив, що конкурс на відбір оцінювача почнеться 23 грудня і триватиме 15 днів. Після цього протягом 30 днів оцінювач буде проводити оцінку вартості акцій "Укртелекому".

Нагадаємо, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Початкова ціна становить 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державної спеціального зв'язку.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік приватизованих у 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 р. зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн. відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року.

ТОВ ESU, донька австрійської компанії Epic, орієнтоване на управління проектами будівництва базових станцій для операторів мобільного зв'язку України. Ця компанія, з 100% іноземними інвестиціями, що успішно працює з грудня 2005 року. Основними напрямками діяльності ESU є: будівництво базових станцій для операторів мобільного зв'язку; монтаж і налагодження обладнання базових станцій; поставка обладнання; інтеграція, експлуатація та розвиток мереж стандартів 3G.

Epic - приватна інвестиційно-банківська фірма, створена в 1991 р. для надання консалтингових та інвестиційних послуг в процесі проведення приватизації в Центральній і Східній Європі. У липні 2006 р. Epic став інвестором київської компанії RBScom, яка спеціалізується на обслуговуванні операторів мобільного зв'язку.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся