ЄСПЛ сьогодні оголосить вердикт за скаргою Тимошенко
Сьогодні, 30 квітня, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосить своє рішення щодо скарги екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на незаконність арешту, а також інші порушення в ході судового слухання у "газовій справі".
Скаргу до ЄСПЛ Тимошенко подала в липні 2011 р. У заяві Тимошенко містяться скарги про порушення системою українського правосуддя стосовно неї базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема ст. 2, щодо ненадання належної медичної допомоги, статті 3 щодо тортур (неналежні умови утримання під вартою і відсутність адекватного медичного лікування в Київському СІЗО), статті 5 щодо незаконного арешту, статті 6 щодо права на справедливий суд, і статті 18 (щодо політичної складової в кримінальній справі). Публічні слухання у справі Тимошенко були завершені в серпні 2012 р.
Читайте також: Україна не виконала 95% рішень Європейського суду з прав людини, - суддя ЄСПЛ
Міністерство юстиції України залучило американську юридичну компанію Skadden до розгляду справи "Тимошенко проти України".
Деякі висновки з приводу Тимошенко Європейський суд з прав людини вже робив. 31 травня 2012 р. повідомлялося, що ЄСПЛ скасовує своє попереднє розпорядження від 15 березня 2012 р., яким постановив, що влада України "повинні забезпечити, щоб колишня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко отримала адекватне лікування в належному закладі". Суд встановив, що влада України це рішення виконала. Також ЄСПЛ зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.
Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нову судову справу щодо боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.
Читайте також: Янукович може помилувати Тимошенко, незважаючи на негативне рішення комісії, - Лавринович
Слід додати, що в листопада 2013 р. Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для того, щоб Євросоюз пішов на підписання угоди, в Україні не повинно бути політичних в'язнів. Про це Януковичу неодноразово нагадували в Брюсселі.
Після звільнення Луценка Європа і США привітали це рішення Януковича, відзначаючи підвищення шансів на підписання угоди про асоціацію.