ua en ru

ЄСПЛ завершив розгляд скарги Луценка (відео)

Автор: RBC.UA
Слухання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) за скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко у вівторок, 17 квітня, завершилися, сторони висловили свої позиції.

Слухання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) за скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко у вівторок, 17 квітня, завершилися, сторони висловили свої позиції.

Тепер залишилося дочекатися листа від ЄСПЛ, повідомив захисник екс-міністра Ігор Фомін. "Суд буде приймати рішення щодо заявлених вимог", - зазначив він в інтерв'ю "5 каналу".

Справа "Луценко проти України" стосується скарги відомого українського політика про те, що його арешт і рішення про його взяття під варту були незаконними і що він не був поінформований про причини його арешту.

Скаргу розглядала Палата суддів у складі восьми осіб, не враховуючи голови. Справу розглядали судді Елізабет Фура-Сандстремом (Щвеція), Карел Юнгвірт (Чехія), Марк Віллігер (Ліхтенштейн), Енн Пауер-Форді (Ірландія), Анна Юдковська (України), Андре Потоки (Франція), Бошяном Зупанчічем (Словенія) і Анжеліка Нюссбергер (Німеччина).

Україну з боку держави представляла урядова уповноважена у справах ЄСПЛ Валерія Лутковська. За її словами, уряд України попросив Європейський суд з прав людини визнати справу Луценка проти України неприйнятною для розгляду. "Уряд просить суд встановити, що не було порушень в цій справі", - сказала вона. За словами Лутковської, під час обрання запобіжного заходу для Юрія Луценка національні українські суди виходили з очевидності скоєного ним злочину та можливого тиску з боку колишнього міністра на свідків. Вона зазначила, що суд вирішив, що "інші процедурні заходи не могли забезпечити належну процедурну поведінку заявника".

Представник уряду у Страсбурзькому суді також заявила, що, на думку українського уряду, не використав усіх можливих засобів оскарження свого досудового ув'язнення. "Тому ця справа має бути визнана неприйнятною для розгляду", - наголосила Валерія Лутковська.

Нагадаємо, перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін раніше заявив, що Україна буде виконувати рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко і Луценко.

Луценко 27 лютого засудили до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд також заборонив Луценко займати протягом 3 років керівні посади і позбавив його рангу держслужбовця, а також ухвалив стягнути з нього нанесений країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценка виплатити майже 294 тис. грн. Відбування покарання екс-міністра призначене з моменту взяття під варту, таким чином Луценко проведе за гратами три роки.

Прокуратура інкримінувала Луценко незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала збитків державі на суму близько 125 тис. дол.