ru ua

ЄСПЛ завершив публічні слухання у справі "Тимошенко проти України" (відео)

Автор: RBC.UA
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) завершив публічні слухання справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) завершив публічні слухання справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Перед колегією суддів виступили представники українського уряду та захисники Тимошенко.

Інтереси Юлії Тимошенко представляють захисники Сергій Власенко, Валентина Теличенко та донька Євгенія Тимошенко.

Представник України у ЄСПЛ Назар Кульчицький у своєму виступі наголосив на законності ув'язнення Тимошенко. Він наголосив, що Тимошенко, серед іншого отримує в повному обсязі медичну допомогу.

Натомість, захисник Тимошенко Валентина Теличенко наголосила, що необхідної медичної допомоги Тимошенко не отримувала, а арешт її був незаконним.

Скаргу до ЄСПЛ Тимошенко подала в липні 2011 р. Наприкінці травня Міністерство юстиції України залучило американську юридичну компанію Skadden до розгляду справи "Тимошенко проти України" в Європейському суді з прав людини.

У заяві Тимошенко до суду містяться скарги про порушення системою українського правосуддя по відношенню до неї базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема ст. 2, щодо ненадання належної медичної допомоги, статті 3 стосовно тортур (неналежні умови утримання під вартою і відсутність адекватного медичного лікування в Київському СІЗО), статті 5 щодо незаконного арешту, статті 6 щодо права на справедливий суд, і статті 18 (щодо політичної складової у кримінальній справі).

Деякі висновки з приводу Тимошенко Європейський суд з прав людини вже зробив. 31 травня 2012 р. повідомлялося, що ЄСПЛ скасовує своє попереднє розпорядження від 15 березня ц.р., яким постановив, що влада України "повинні забезпечити, щоб колишня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко отримала адекватне лікування в належному закладі". Суд встановив, що влада України це рішення виконала.

Також ЄСПЛ зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою. Раніше резолюцію по Україні ухвалив Європарламент, закликавши уряд України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії".

Нагадаємо, екс-прем'єр, яка відбуває семирічне ув'язнення за вироком у "газовій справі", зараз перебуває в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові. Її перевели в лікарню з колонії в Харкові 9 травня ц.р. Лікуванням Тимошенко опікуються німецькі лікарі, оскільки українським медикам вона не довіряє. В оточенні колишнього прем'єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати лише за кордоном.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко, щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), 29 березня ц.р. було передано до суду, і зараз там розглядається. Тимошенко, незважаючи на те, що вона перебуває в лікарні, викликали на судове засідання по цій справі 25 червня.

Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня

Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.