Ештон: Смерть Каддафі є завершенням трагічного періоду в житті багатьох лівійців
Смерть Муаммара Каддафі, якщо повідомлення про неї підтвердяться, стане завершенням трагічного періоду в житті багатьох лівійців, заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Її слова наводить прес-служба Ради Європейського союзу.
Також Ештон підкреслила необхідність єднання нового керівництва країни заради створення демократичного майбутнього, в якому лівійцям будуть забезпечені їхні громадянські права. "Хоча про злочини минулого не можна забувати, представники керівництва повинні шукати шляхи національного примирення", - додала вона.
Ештон нагадала, що Євросоюз вже надав значну гуманітарну допомогу Лівії і підкреслила подальшу готовність ЄС підтримувати партнерські зв'язки з цією країною.
Нагадаємо, сили НПР зловили Каддафі сьогодні вранці. При цьому колишній лідер Лівійської Джамахірії був поранений в обидві ноги і в голову. Повідомляється, що Каддафі був захоплений і поранений недалеко від свого рідного міста Сирта сьогодні на світанку, коли колону, в якій він намагався втекти, атакували літаки НАТО.
Лівійський лідер Муаммар Каддафі помер від отриманих в Сирті поранень. Повідомлення про смерть Каддафі підтвердив міністр інформації НПР Махмуд Шаммам.
Також телеканал Al-Jazeera повідомив, що в Сирті захоплений Мотассім Каддафі, син колишнього лідера Лівії. BBC повідомляє, що сина Каддафі теж вбили.
Нагадаємо, в лютому Лівію охопили народні заворушення, в ході яких Каддафі з національного лідера перетворився в ізгоя. Після початку в лютому громадянської війни в країні, Лівія розділилася на два табори: супротивників одіозного лідера, що базувалися в східному місті Бенгазі і прихильників Каддафі, які спочатку контролювали майже всю країну. Після декількох місяців жорсткого придушення демонстрацій і початку активних військових дій проти лівійської опозиції з боку влади, в конфлікт втрутилася НАТО.
Після прийняття резолюції СБ ООН, що передбачала встановлення над територією цієї країни зони, закритої для польотів, літаки НАТО почали бомбардування військових і стратегічних об'єктів сил Каддафі. НАТО офіційно прийняло на себе командування військової операції в Лівії 31 березня 2011 р. Проведення операції "Об'єднаний захисник" по встановленню так званої безпольотної зони над Лівією і захисту цивільного населення країни від режиму Каддафі було санкціоновано членами альянсу терміном на 90 днів, потім тривалість операції продовжували.
Наприкінці серпня за підтримки Північноатлантичного альянсу і його союзників супротивники колишнього режиму захопили столицю Лівії - м.Тріполі.
Місцезнаходження Каддафі після падіння Тріполі довгий час залишалося невідомим. Представники НПР неодноразово припускали, що екс-лідер ховається на півдні країни (можливо в Сирті, або Бені-Валіді).
Варто відзначити, що жертвами бомбардування, за повідомленням ряду західних ЗМІ, були не тільки солдати урядових сил, але і сотні мирних жителів. Крім того, при одному з авіаударів загинули кілька представників опозиції.