ua en ru

Ештон: Переговори за угодами ЄС з Україною будуть продовжені

Автор: RBC.UA
Переговори ЄС і України щодо угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі будуть продовжені, незважаючи на вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко. Таку заяву зробила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон.

Переговори ЄС і України щодо угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі будуть продовжені, незважаючи на вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко. Таку заяву зробила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, виступаючи в Європарламенті, передає Reuters.

Однак, за її словами, ЄС не зробить подальших кроків у даному напрямку до тих пір, поки Київ не продемонструє відданість загальноєвропейським цінностям, зокрема аполітичності і неупередженості суду.

"Я впевнена, що нам не слід переривати технічні переговори, але продовжувати їх у повному обсязі варто тільки після підписання документа, в якому будуть відображені всі можливості і ризики. Ми можемо підписати подібну угоду, тільки якщо будемо впевнені, що керівництво України поділяє наші цінності і погоджується вибудовувати свою політику відповідно до них", - йдеться в заяві глави зовнішньої політики ЄС.

На думку керівництва ЄС, договір про вільну торгівлю принесе користь не тільки країнам-учасницям союзу, але в першу чергу самій Україні, яка отримає можливість експортувати сталь, добрива, зерно і продукцію машинобудування на більш вигідних умовах.

Напередодні Кетрін Ештон заявила, що має намір провести переговори щодо відносин України та ЄС з Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та Президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм.

Зазначимо, Європарламент планує розглянути резолюцію по Україні на наступній пленарній сесії 24-27 жовтня.

Нагадаємо, Європейський парламент ввечері, 12 жовтня, провів зовнішньополітичні дебати у зв'язку з вироком екс-прем'єр-міністру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Раніше Кетрін Ештон висловила розчарування вердиктом Печерського суду Києва у справі Тимошенко, повідомивши, що нинішня влада України здійснює правосуддя "вибірково, через політично мотивовані переслідування лідерів опозиції та членів колишнього уряду", і підкреслила, що Тимошенко - не єдина з опозиції, до кого в Україні застосовуються політичні переслідування.

Нагадаємо, 11 жовтня, Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість вироком екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко, як політично вмотивованим.

Раніше прес-секретар верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон Майя Косіанчек заявила, що Євросоюз "глибоко розчарований" вироком екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.
Комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що не вважає процес над Юлією Тимошенко завершеним.

Раніше стурбованість арештом лідера української опозиції неодноразово висловлювалася низкою європейських дипломатичних відомств, багатьма українськими політичними силами, а також представниками Сенату США.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в січні 2009 р. і зобов'язав її виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн.