ua en ru

ЄС вимагає від Ірану відмовитися від цензури

Автор: RBC.UA
"ЄС закликає іранський уряд негайно припинити глушіння супутникового мовлення та цензуру інтернету", - говориться в спільній заяві міністрів закордонних справ єдиної Європи, повідомляє ВВС.

"ЄС закликає іранський уряд негайно припинити глушіння супутникового мовлення та цензуру інтернету", - говориться в спільній заяві міністрів закордонних справ єдиної Європи, повідомляє ВВС.

Три найбільших міжнародних мовника - "Голос Америки", Бі-Бі-Сі і "Німецька хвиля" - раніше скаржилися на глушіння їх передач, які йшли через французький телекомунікаційний супутник.

Воно почалося 12 лютого ц.р., на 31-ту річницю ісламської революції в Ірані, яка супроводжувалася виступами опозиції. Поки неясно, яких заходів вживатиме ЄС, якщо іранський лідер Махмуд Ахмадінежад не дослухається до заклику. На думку спостерігачів, ЄС може ввести торгові санкції, які змусять компанію Nokia Siemens припинити бізнес з Іраном.

За наявними даними, саме ця компанія продала тегеранській владі устаткування, яке дозволяє контролювати розмови по мобільних телефонах і блокувати соціальні мережі в інтернеті. Менеджмент Nokia Siemens вже заявив, що подібне не повториться.

Іншою можливою мірою є відповідь блокування мовлення на Європу іранських електронних ЗМІ, зокрема англомовного телеканалу Рress TV. У будь-якому випадку, як сказано в міністерській заяві, "ЄС твердо налаштований добиватися вирішення даного питання і покласти край нинішній ситуації ".

Можливі європейські санкції можуть стати доповненням до тих, про які домовляються зараз постійні члени Ради Безпеки ООН. США і Ізраїль наполягають на "зубастих" санкціях. Китай і Росія виступають проти. На їхню думку, банківський і енергетичний сектори іранської економіки не повинні бути порушені, оскільки не мають прямого відношення до іранської ядерної програми.
Одночасно Москва фактично відклала на невизначений термін виконання контракту на постачання Тегерану зенітно-ракетних комплексів С-300.

Додамо, що тисячі іранських опозиціонерів постраждали від репресій з червня минулого року, коли М.Ахмадінежад вдруге став президентом.