ЄС і МВФ готові виділити Греції кредит в 40 млрд євро

Євросоюз готовий запропонувати Греції кредитні кошти на суму в 30 млрд євро поточного року. Аналогічна допомога з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) оцінюється приблизно в 10 млрд євро.

Євросоюз готовий запропонувати Греції кредитні кошти на суму в 30 млрд євро поточного року. Аналогічна допомога з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) оцінюється приблизно в 10 млрд євро.

З відповідною заявою виступив напередодні єврокомісар з економіки і фінансових справ Оллі Рен в ході прес-конференції в бельгійській столиці м. Брюсселі, передає Associated Press. Проте, за словами О.Рена, кошти будуть доступні тільки у разі відповідного звернення з боку Афін, якого досі не надходило.

Крім того, в ході телеконференції з 16 міністрами фінансів країн єврозони були узгоджені й інші питання надання позики. Зокрема, Афіни мають, у разі отримання кредиту, виплачувати по ньому відсоток в розмірі близько 5% річних. Така ставка, варто відмітити, нижче за середню ринкову величину, проте все ж таки перевищує відсоток, під який зазвичай видає кошти МВФ.

"Безумовно, мова йде не про субсидії", - прокоментував О.Рен ситуацію, що склалася.

Проте, єврокомісар відзначив, що в понеділок представники ЄС і МВФ проведуть нараду з грецького питання, на якій планується досягти консенсусу щодо деталей кредиту, що надається Афінам. Особливо, якщо мова піде про позики на тривалий термін.

Тим часом, міністр фінансів Греції Георгиос Папаконстантіну заявив напередодні, що мета Афін на сьогоднішній день полягає в продовженні запозичення із зовнішніх ринків без активування механізму фінансової допомоги з боку ЄС.

Нагадаємо, 26 березня поточного року держави єврозони схвалили план надання Греції індивідуальних кредитних коштів від кожної країни, а також можливість запозичення у МВФ. Дані заходи будуть використані в тому випадку, якщо Афіни опиняться не в змозі самостійно справитися зі своїми фінансовими складнощами. При цьому поточного року Греції необхідно запозичити близько 54 млрд дол. Кошти планується привертати, зокрема, за рахунок продажу держоблігацій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся