ua en ru

ЄС заявив про план дій для України щодо встановлення безвізового режиму

Автор: RBC.UA
ЄС заявив про план дій для України щодо встановлення безвізового режиму. Про це повідомив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, анонсуючи майбутній саміт Україна-ЄС, передає "5 канал".

ЄС заявив про план дій для України щодо встановлення безвізового режиму. Про це повідомив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, анонсуючи майбутній саміт Україна-ЄС, передає "5 канал".

За його словами, Україна є ключовим партером для ЄС і важливим регіональним гравцем. "Я радий, що ми можемо анонсувати план дій відносно встановлення безвізового режиму для України, і що буде підписаний протокол, який дає Україні доступ до програм ЄС", - заявив Ж.-М.Баррозу.

За словами президента Єврокомісії, це - "два конкретні приклади продовження зближення ЄС з Україною".

У поясненнях Єврокомісії до саміту наголошується, що в ході заходу "лідери обговорюватимуть наступні кроки по візовому діалогу, переслідуючи мету встановити безвізовий режим для короткострокового перебування в довгостроковій перспективі".

Ж.-М.Баррозу відзначив, що під час майбутнього саміту сторони мають намір проаналізувати прогрес щодо переговорів Україна-ЄС відносно угоди про асоціацію, які "ми завершимо якнайскоріше".

У свою чергу, президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей заявив: "Реформа в Україні і двосторонні відносини Україна-ЄС будуть основними питаннями порядку денного. Ми вітатимемо позитивні кроки, зроблені Україною, зокрема, в економічній і енергетичній сферах", - сказав він.

"Ми чекаємо, що українські лідери підсилять реформування в цих сферах, так само як і відносно поваги прав людини, верховенства права і демократичних принципів", - підкреслив він.

Нагадаємо, 3 листопада ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що впевнений в тому, що українська сторона швидко виконає план дій щодо запровадження безвізового режиму з країнами Європейського союзу, який планується підписати на саміті Україна-ЄС 22 листопада. В.Янукович вкотре наголосив, що українська сторона розраховує на цьому саміті отримати схвалення Євросоюзом плану дій щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України.

Відзначимо, 28 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що для надання Україні дорожньої карти безвізового режиму з ЄС на саміті Україна-ЄС потрібна згода усіх 27 країн-учасників Європейського союзу.

"Керівники ЄС завірили Президента України і нашу делегацію в тому, що для них це питання є пріоритетним. Рішення вже прийняте на рівні керівництва", - заявив М.Азаров. За словами прем'єр-міністра, документ вже готовий: "Питання, коли він вступить в дію".

26 жовтня ц.р. комісар з внутрішніх справ ЄС Сесілія Мальмстрем заявила, що Європейська комісія (ЄК) докладе зусилля для того, щоб план дій з безвізового режиму між Україною і ЄС був представлений на саміті "Україна-ЄС" в листопаді 2010 р. в Брюсселі.

Раніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що МЗС України чекає схвалення ЄС плану дій з введення безвізового режиму для громадян України до кінця 2010 р.

Як повідомлялося, 28 травня ц.р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною і ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що в питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна і соціальна складові.

Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною і ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р. Також 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів з інтеграції України в ЄС на 2010 р.

Крім того, 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував за резолюцію відносно України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запросити членство в ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію відносно України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог у кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі.