ua en ru

ЄС у рамках СОТ хоче скасувати введені Китаєм мита на сталеві труби

Автор: RBC.UA
Європейський Союз хоче ініціювати розгляд в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) з приводу правомірності введення торгових мит на сталеві труби. Китай ввів ці тарифи проти виробників з ЄС і Японії в 2012 р.

Європейський Союз хоче ініціювати розгляд в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) з приводу правомірності введення торгових мит на сталеві труби. Китай ввів ці тарифи проти виробників з ЄС і Японії в 2012 р., передає телеканал "Росія 24".

Згідно з інформацією агентства Reuters, європейська влада планує звернутися до СОТ з офіційною скаргою на китайські мита проти виробників сталевих труб. Мова йде про неіржавіючі сталеві безшовні труби, які виготовляють такі компанії, як німецька Salzgitter, іспанська Tubacex і низка інших. Китай ввів підвищувану ставку оподаткування в розмірі від 9,2% до 14,4% на сталеві труби виробництва ЄС і Японії в 2012 р.

Читайте також: Олланд закликав знайти рішення торговим суперечкам ЄС з Китаєм

За даними джерел Reuters, запит у СОТ з боку ЄС може бути відправлений вже в четвер або п'ятницю на цьому тижні. Японія вже подала аналогічну скаргу проти дій Китаю в грудні минулого року.

Минулого тижня влада Китаю заявила про початок антидемпінгової перевірки по імпортних винах з Європи. Цей крок був зроблений у відповідь на введення загороджувальних мит з боку європейської влади проти китайських виробників сонячних панелей.

У правилах СОТ членам організації забороняється використовувати санкції як заходи відплати у відповідь на санкції проти своїх виробників. Однією з основних вимог для введення санкцій в рамках СОТ є ретельне розслідування з приводу можливих фактів спричинення збитку виробникам тієї або іншої країни в результаті демпінгової політики або яких-небудь інших протиправних заходів з боку іншої країни.

Читайте також: Китай готує перевірку відносно європейського експорту автомобілів

Джерела Reuters також повідомили, що питання по сталевих трубах є окремим від суперечки з приводу сонячних панелей і вина. І, проте, мова йде про явну ескалацію торгової війни між Європейським Союзом і Китаєм.

Варто зазначити, що ЄС вже вдавалося добитися скасування мит з боку Китаю в рамках СОТ. У лютому цього року у СОТ визнали незаконність китайських тарифів на рентгенівські сканери європейського виробництва.

Нагадаємо, днями Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Європейський Союз повинен працювати з Китаєм і закликав до збалансованого вирішення ескалації торгових суперечок, які почалися з сонячних батарей, але з тих пір розповсюдилася на європейські вина.

Читайте також: Китай у відповідь на мита ЄС почав перевірку вина з Європи

Виступаючи в Токіо на конференції з представниками японського бізнесу, Олланд заявив, що мета Франції - продати більшу кількість продукції на китайському ринку, але для цього необхідні чіткі правила і тісніша співпраця між обома сторонами.

"Ми повинні співпрацювати з Китаєм, розвивати нашу економіку і визначити правила, принципи і відкрити нові напрями співпраці", - сказав Олланд.