ru ua

ЄС збільшить фінансування програми по боротьбі з безробіттям до 8 млрд євро

Автор: RBC.UA
Лідери Європейського союзу домовилися про додаткові кошти, які виділяються для боротьби з безробіттям серед молоді. На ці цілі планується витратити 8 млрд євро, а не 6 млрд євро, як передбачалося раніше.

Лідери Європейського союзу домовилися про додаткові кошти, які виділяються для боротьби з безробіттям серед молоді. На ці цілі планується витратити 8 млрд євро, а не 6 млрд євро, як передбачалося раніше, передає "Росія 24".

"Там буде значно більше, принаймні 8 млрд євро", - сказав Президент ЄС Херман ван Ромпей (на фото).

Раніше уряди країн Євросоюзу запропонували включити витрати на рівні 6 млрд євро до наступного семирічного бюджету валютного блоку.

Як передбачається, ці кошти будуть спрямовані на те, щоб молоді люди після закінчення школи протягом чотирьох місяців могли підвищити кваліфікацію, пройти професійне навчання і мали доступ до роботи.

Але 6 млрд євро, а це менше 1% від загального обсягу бюджету, не буде достатньо для вирішення цієї проблеми, стверджували деякі лідери країн єврозони.

Раніше Президент ЄС пообіцяв вирішити проблему безробіття серед молоді до кінця поточного року.

ЄС збільшить фінансування програми по боротьбі з безробіттям до 8 млрд євро

Як заявляв прем'єр-міністр Італії Енріко Летта, 3 млрд євро можуть бути виділені додатково для зменшення рівня безробіття у країнах, що найсильніше постраждали від кризи.

Раніше Німеччина, поряд із Францією та Італією, підтримала заходи з порятунку молодого покоління європейців, які побоюються того, що не знайдуть собі роботи, при цьому серед молоді у ЄС майже кожен четвертий вважається безробітним, цей показник більш ніж удвічі перевищує статистику серед дорослих.

Як повідомлялося, зараз більше половини греків та іспанців від 15 до 25 років не навчаються і не працюють. В Італії та Португалії таких - майже 40%. Трохи краща ситуація в інших країнах єврозони. Виняток становлять Німеччина і Австрія, де менше 10% молоді не може знайти собі застосування.

Різке падіння числа працюючих громадян у єврозоні призвело до того, що зайнятість у валютному блоці знаходиться на найнижчому рівні більш ніж за сім років. Про це свідчать дані статистичного агентства ЄС, опубліковані напередодні в червні.

Число працюючого населення впало в I кварталі на 0,5% порівняно з попереднім кварталом, а це найсильніше щоквартальне падіння із II кварталу 2009 р. Загальна кількість робочих місць зараз становить 145,1 млн, тобто показник досяг мінімуму з IV кварталу 2005 р.

Найслабші результати були зафіксовані у Греції, де число працюючих скоротилося на 2,3%, у Португалії показник впав на 2,2%. Також він скоротився більш ніж на 1% в Іспанії, на Кіпрі та в Італії. Саме ці країни найсильніше постраждали від фінансової та боргової кризи у єврозоні.

Нагадаємо, у квітні рівень безробіття у єврозоні зріс до нового максимуму - до 12,2% із 12,1% місяцем раніше. За даними Eurostat, за місяць кількість безробітних зросла на 164 тис., в результаті загальна кількість безробітних збільшилася до 19,375 млн осіб. При цьому безробіття серед молоді склало 24,4%, основний внесок у даний показник був зроблений Іспанією, Італією, Португалією, де рівень безробіття серед молодих людей становить 56,5%, 40,5% і 42,5% відповідно.

Зазначимо, що в Україні у травні рівень безробіття знизився на 0,1 п.п. - до 1,8%. За даними Держстату, у травні в Державній службі зайнятості було зареєстровано 501 тис. безробітних, з них 384,3 тис. осіб отримують допомогу з безробіття. Також додамо, що кількість економічно активного населення України в I кварталі 2013 р. скоротилося на 0,02% - до 21,8 млн осіб. Рівень безробіття населення працездатного віку за класифікацією Міжнародної організації праці (МОП) в середньому в січні-березні склав 9,7%.