ua en ru

ЄС збільшить бюджет на освітні гранти до 19 млрд євро

Автор: RBC.UA
Європа має намір до 2014 р. збільшити бюджет, передбачений на освітні гранти, на 70% - до 19 млрд євро. Про це повідомила комісар ЄС з культури та освіти Андрулла Вассіліу, повідомляє радіо "Вєсті ФМ".

Європа має намір до 2014 р. збільшити бюджет, передбачений на освітні гранти, на 70% - до 19 млрд євро. Про це повідомила комісар ЄС з культури та освіти Андрулла Вассіліу, повідомляє радіо "Вєсті ФМ".

Таким чином, кількість іноземних студентів, що навчаються за рахунок грантів, збільшиться в 2014 р. в 2 рази - до 5 млн осіб.

На даний момент сформований бюджет програми на період з 2014 по 2020 рр. Серед тих, хто отримає гранти, будуть 3 млн студентів денного відділення та 700 тис. стажерів. Крім того, мільйон викладачів отримають можливість підвищити свою кваліфікацію за рахунок європейської програми.

У період обговорення і затвердження програми, комісар Васіліу особисто виступила проти підвищення фінансування в момент кризи, тому було вирішено почати реалізацію проекту через два роки. В цілому, грантів буде видано на 19 млрд євро.

"Інвестувати в виховання і освіту - це найкраща гарантія світлого майбутнього Європи, - сказала комісар. - А навчання за кордоном дозволяє вивчити мови і поліпшити здатність до адаптації. Вважаю, це дві складові, які роблять кандидата фаворитом в питанні отримання роботи".

Некомерційна освітня програма ЄС реалізується з 1987 р., об'єднує 90% всіх європейських університетів і дозволяє вчитися студентам з більшості країн світу. У нинішньому навчальному році під її патронатом навчання почали 230 тис. осіб з 32 держав. При цьому наголошується, що найбільш популярними напрямками у студентів-неєвропейців були Франція, Іспанія і Великобританія.

Зазначимо, офіційної статистики - скільки українських студентів навчаються за кордоном, немає. Експерти називають різні цифри - від 25 до 35 тис. чоловік.

Серед п'яти основних цілей, визначених у стратегії "Європа 2020", йдеться про "частину населення у віці 30-34 років, яка має закінчену вищу освіту", а також зниження відсотка молоді, що кинула навчання (10%). Встановлена мета - досягти підвищення відсотка людей з вищою освітою з 32% до 40%. Одна з семи найважливіших ініціатив, згаданих в "Європа 2020" це "Молодь в русі", мета якої - поліпшити роботу системи освіти в Європі і підвищити міжнародну привабливість європейських вузів. Вища освіта також грає важливу роль в ініціативі "Інноваційного Союзу", де в його комюніке від жовтня 2010 р. ясно сказано: "нам потрібно більше університетів світового класу, підвищити рівень навчання і залучити таланти з-за кордону".

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель неодноразово заявляла, що її мета - нарощування інноваційного потенціалу Європи, чого можна досягти, інвестуючи в освіту та науку. "Зараз Європа не є динамічно зростаючим ринком, не має великих запасів капіталу та природних багатств, так і населення особливої молодістю не відрізняється. Те, що ми маємо, це великий культурний досвід, політична стабільність і інноваційний потенціал. Якщо в один аж ніяк не прекрасний момент ми втратимо здатність виробляти високотехнологічні продукти, то станемо нікому не цікаві. Саме тому для мене завжди на першому плані залишається завдання - зробити і в Німеччині, і в Європі в цілому все для нарощування нашого інноваційного потенціалу. Це означає інвестувати в освіту та дослідження, що і в майбутньому забезпечить нам у світі гідне місце", - сказала Меркель в інтерв'ю виданню Handelsblatt.