ua en ru

ЄС узгодив введення додаткових санкцій стосовно керівництва Сирії

Автор: RBC.UA
Євросоюз готує додаткові санкції стосовно керівництва Сирії. Відповідної домовленості по суті сьогодні досягли представники урядів країн - членів блоку, передає РБК з посиланням на Reuters.

Євросоюз готує додаткові санкції стосовно керівництва Сирії. Відповідної домовленості по суті сьогодні досягли представники урядів країн - членів блоку, передає РБК з посиланням на Reuters.

Проект документа, що покликаний збільшити тиск на Президента Сирії Башара Асада, передбачає розширення списку високопоставлених чиновників, на яких поширюються обмежувальні заходи, на п'ять чоловік. Раніше ЄС заборонив в'їзд в країни блоку 23 сирійським керівникам, включаючи Президента держави, а також оголосив про заморожування їхніх активів в банках Євросоюзу.

Як очікується, санкції після їх схвалення наберуть чинності на початку наступного тижня.

Нагадаємо 25 травня уряд Канади наклав санкції на вищих керівників Сирії. Як заявив канадський міністр закордонних справ Джон Беірд, "репресії щодо сирійського народу обурливі та викликають надзвичайний неспокій". Він додав, що "огидні репресивні заходи проти учасників акцій протесту повинні бути припинені". Санкції означають заборону для вищих сирійських керівників відвідувати північноамериканську країну і повне припинення торговельних відносин між Дамаском і Оттавою. Ці заходи носять здебільшого символічний характер. Обсяг річного експорту Канади до Сирії становить приблизно 60 млн дол. Імпортує Оттава з цієї країни менше десятої частини від цієї цифри.

Уряд Швейцарії також розширив список сирійських високопоставлених осіб, щодо яких Берн ввів санкції. У нього потрапив і Президент Сирії Башар Асад. Таким чином, швейцарські банки зобов'язали надати уряду всю інформацію про рахунки Б.Асада. Кабінет міністрів держави також заборонив сирійському Президентові в'їжджати на швейцарську територію або ж слідувати транзитом через Швейцарію в яку-небудь ще країну. Усього швейцарські власті ввели санкції відносно 23 вищих керівників Сирії.

Раніше стосовно сирійського керівництва ввели санкції Євросоюз та США.

Так, 23 травня міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі ухвалили рішення заморозити рахунки Президента Сирії Б.Асада та ще кількох чиновників, а також ввести обмеження для їх пересування.

19 травня, США прийняли аналогічні заходи щодо сирійського керівництва. До таких заходів влада США вдалася у зв'язку з численними порушеннями прав людини в Сирії. Санкції вперше були направлені безпосередньо проти сирійського лідера. У заяві, що поширив Держдепартамент США з цього приводу, йшлося, що санкції вводяться як тиск на владу Сирії з тим, щоб вона припинила насильство в країні.

Крім Президента Б.Асада санкції поширювалися ще на шістьох високопоставлених керівників держави - віце-президента Сирії Фарук аль-Шараа, прем'єр-міністра Аделя Сафара, міністра внутрішніх справ Мохаммада Ібрагіма аль-Шаарі, міністра оборони Алі Хабіба, керівника військової розвідки Абдула Фатах Кудсійя, а також директора управління політичної безпеки Мохаммеда Діб Зайтуна.

Санкції передбачали заморожування активів Б.Асада та його підлеглих в американських банках. Також усім американським громадянам та компаніям заборонялося здійснювати операції з вищепереліченими особами.

Раніше країни Заходу неодноразово закликали владу Сирії припинити репресії проти учасників масових антиурядових акцій.

Нагадаємо, на початку травня США і ЄС ввели санкції відносно вищого керівництва країни, які, тим не менш, не торкнулися чинного Президента республіки Б.Асада. Заходи впливу включали в себе заморожування активів сирійського керівництва і заборону на в'їзд до країн ЄС 13 членам уряду республіки. Також Рада Європейського союзу ввела ембарго на поставки зброї до Сирії.

З середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними подіями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники протестів вимагають відставки президента Асада та проведення політичних реформ. Асад пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, що діяв в країні з 1963р., і оголосив про широку амністію.

Сирійські власті жорстоко придушують несанкціоновані акції протесту, в тому числі застосовуючи армійські підрозділи. Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень було вбито близько 1 тис. 400 осіб. Втім, підтвердження цих відомостей з інших джерел поки немає.

Сирійське керівництво заявляє, що серед убитих чимало поліцейських і військовослужбовців урядової армії, які намагалися підтримувати порядок під час акцій протесту.